(Nadnárodné stretnutie v Trente v Taliansku, 14. septembra)
Referencia Projektu: 2020-2-IT03-KA205-019506
Štart: 01-10-2020 - End: 30-11-2022
Digital Education Era - Global Citizenship Education for Activating Youth Online Space (DEE-GEAYS) financovaného programom Erasmus+ Európskej únie a Agenzia Nazionale Giovani - ANG cieli, aby to najlepšie z neformálneho vzdelávania bolo digitálne dostupné pre celý svet.
Idea DEE-GEAYS je kapitalizovaná na základe analýzy potrieb sektora práce s mládežou, ktorý má poskytnúť včasnú a inovatívnu odpoveď na alarmujúce environmentálne výzvy spolu s rýchlymi a nezvratnými sociálnymi výzvami spôsobenými súčasným kontextom pandémie Covid-19. Nedávne "horúce" prepínanie, ktoré si pandémia vynútila, si vyžadovalo okamžité a kreatívne riešenie optimalizácie formálneho aj neformálneho vzdelávania: zatiaľ čo sektor formálneho vzdelávania sa dokázal pomerne rýchlo prispôsobiť, práca s mládežou stále potrebuje pochopiť, ako pokračovať v dosahovaní svojho poslania a zachovať väzby na naše cieľové skupiny v kontexte obmedzených medziľudských vzťahov.
Odborné oslovenie mladých ľudí prostredníctvom mobilít skupinového vzdelávania nebude v poslednom čase možné a ani udržateľné z hľadiska prostredia, domnievame sa, že sektor musí posilniť iniciatívu virtuálnej výmeny Erasmus+ a investovať do hľadania inovatívnych riešení pre neformálne elektronické vzdelávanie. Hlavným cieľom projektu DEE-GEAYS je teda zužitkovať existujúce znalosti, skúsenosti a tvorivý potenciál sektora práce s mládežou na vytvorenie inovatívneho digitálneho nástroja, ktorý umožní využívať IKT na poskytovanie kvalitných vzdelávacích aktivít online.
Ciele projektu a súvisiace aktivity:
Hlavným cieľom projektu je využiť existujúce znalosti, skúsenosti a potenciál kreativity sektora práce s mládežou na vytvorenie inovatívneho digitálneho nástroja, ktorý umožní využívať IKT na poskytovanie kvalitných vzdelávacích aktivít online. Navrhujeme vytvoriť inovatívny digitálny nástroj, ktorý bude ponúkať virtuálne učebne pre aktivity neformálneho vzdelávania s fondom dynamických audiovizuálnych materiálov (videonávody, nahrávky, podcasty), ktoré môžu využívať pracovníci s mládežou aj jednotliví žiaci.
Nižšie sú uvedené špecifické ciele spolu s intelektuálnymi výstupmi (IO) ako výsledkami.
Cieľ 1 - budovanie kapacít konzorcia a posilnenie medzisektorových sietí s cieľom uľahčiť výmenu poznatkov a maximalizovať spoluprácu pri tvorbe kvalitných výstupov projektu.
Predpokladané činnosti:
- nadnárodné stretnutia (vrátane úvodného stretnutia, strednodobého hodnotenia a záverečného hodnotiaceho stretnutia) a stretnutia v rámci virtuálnej spolupráce;
- komunitné stretnutia s pridruženým partnerstvom
Cieľ 2 - kapitalizovať kritické množstvo materiálov na vybudovanie kvalitnej teoretickej základne na realizáciu miestnych aktivít a rozvoj intelektuálnych výstupov (IO - aktivity s názvom rozvoja intelektuálnych výstupov ďalej označené ako IO-číslo):
Činnosti predpokladané na dosiahnutie tohto cieľa:
> IO-1: spoločný stolový výskum metodiky GCE-SEL;
> IO-2: spoločný desk research o digitalizácii metód neformálneho vzdelávania.
- Boli ukončené dva spoločné stolové výskumy. Nájdete ich na oficiálnych webových stránkach projektu alebo na ne stačí kliknúť.
Cieľ 3 - poskytnúť sektoru práce s mládežou obnovený komplexný metodický rámec vzdelávania GCE-SEL, ktorý by umožnil učiacim sa mladým ľuďom posilniť osobnú emocionálnu pohodu prostredníctvom posilnenej úrovne SEL a pochopenia globálnej solidarity
Činnosti predpokladané na dosiahnutie tohto cieľa:
> IO-3: vypracovanie metodiky pre laboratóriá GCE-SEL so zameraním na potenciálnu digitalizáciu tejto metodiky;
- Každý partner zorganizuje 5 miestnych laboratórií o GCE-SEL pre 15 mladých ľudí a zozbiera konštruktívnu spätnú väzbu (dotazníky, ktoré budú vypracované v rámci IO3) s cieľom navrhnúť metodiku prispôsobenú virtuálnemu vzdelávaniu. Laboratóriá sa zaznamenajú (audio/vizuálny záznam) ako osvedčené postupy pre virtuálnu knižnicu.
Hlavným výsledkom tohto pracovného prúdu projektu je poskytnúť celkovo 105 mladým ľuďom zo 6 partnerských krajín nástroje na zlepšenie osobného pochopenia úrovne GCE a osobného SEL a vytvoriť základ pre virtuálnu knižnicu na túto tému, ktorá bude umiestnená na digitálnych nástrojoch.
Cieľ 4 - vytvoriť virtuálnu knižnicu o metódach GCE-SEL zameranú na poskytovateľov vzdelávania (pracovníkov s mládežou) aj na individuálnych učiacich sa (mladých ľudí) a digitalizovať výstupy miestnych laboratórií.
Činnosti predpokladané na dosiahnutie tohto cieľa:
- Spoločné vytvorenie série vzdelávacích podcastov z 5 epizód o GCE-SEL na základe výsledkov laboratórií zozbieraných zo všetkých 6 partnerských krajín;
- Úprava nahrávok z laboratórií pre virtuálnu knižnicu, ktorá bude umiestnená na digitálnom nástroji.
Cieľ 5 - vyvinúť, vytvoriť a otestovať inovatívny digitálny nástroj - online platformu pre neformálne elektronické vzdelávanie;
> IO-5: vývoj digitálneho nástroja (budovanie obsahu, rozprávania, štruktúry a koncepcie virtuálnych miestností)
> IO-5.1: technický vývoj digitálneho nástroja (zadávanie zákazky IT spoločnosti);
- Spoločný vývoj videonávodov pre pracovníkov s mládežou, ako samostatne vytvoriť virtuálnu knižnicu na iné témy (podľa štruktúry v.l. o GCE-SEL vytvorenej v rámci partnerstva);
- Testovanie nástroja, konštruktívna spätná väzba od používateľov a zainteresovaných strán;
- Znásobenie podujatí na propagáciu neformálneho elektronického vzdelávania a samotného digitálneho nástroja.
Projekt predpokladá spoločný vývoj 4 intelektuálnych výstupov na dosiahnutie svojho cieľa a zámeru. Každý IO má vedúceho partnera a prispievajúcich partnerov.
KERIC je zodpovedný za vytvorenie IO-1 a IO-3.
Partnership Team:
- Associazione Inco- Molfetta (Italy)
- Danish Youth Team (Denmark)
- Association for European Cooperation Development and Communication (Belgium)
- Association for Research Education and Development Marketing Gate Skopje (The Republic of North Macedonia)
- KERIC, občianske združenie (Slovakia)
- Fundacion Xul Para La Comunaicationsocial Y El Desarrollo (Spain)
Pridajte sa k nám na Facebooku, Instagrame, alebo na webovej stránke projektu.
Projektové udalosti
O druhom nadnárodnom stretnutí partnerov v Antverpách, Belgicko si môžete prečítať u nás na stránke.
2 Víkendovky DEE-GEAYS prebehli 11.-13.3, 18.-20.3 2022 v Penzióne Gajuz. Viac u nás na stránke.
13. apríla 2022 sa uskutočnilo medzinárodné stretnutie partnerov DEE-GEAYS v Cordobe. Viac u nás na stránke.
17.-20. novembra 2022 sme sa posledný krát stretli s partnermi na Záverečnom stretnutí v Aarthuse, Dánsko. Viac u nás na stránke.
Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)