Lokálne spolupracujeme

KERIC sa snaží spolupracovať s lokálnymi organizáciami a to najmä formou spolupráce cez našich medzinárodných dobrovoľníkov. Momentálne máme nadviazanú spoluprácu s týmito organizáciami:

Stružielka

Organizácia, ktorá organizujeme voľnočasové aktivity pre deti a mladých ľudí s mentálnym a telesným postihnutím. Činnosť spočíva v pravidelnej krúžkovej činnosti každý utorok od 14:00 do 15:30, občasných návštev kultúrnych inštitúcií v regióne, výletov a pravidelného týždňového tábora. Pravidelne im v tejto činnosti pomáhajú dobrovoľníci v KERICu.

Ak by si sa chcel pridať aj ty, zastav sa v utorok v Kultúrnom Dome. Viac info na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., +421 907 834 105, +421 908 911 416 

View the embedded image gallery online at:
https://www.keric.sk/sk/lokalne-spolupracujeme-s#sigProId3acef31a6d

Diecézna Charita, Dom Charity sv. Gianny

charitaTáto organizácia poskytuje bývanie pre ženy bez domova a možnosť prenocovanie pre mužov bez domova, taktiež poskytuje teplé jedlo pre ľudí bez domova, hygianické zabezpečenie, zbiera šatstvo, voľnočasové aktivity a tiež podporuje ľudí v krízových situáciách. Naši dobrovoľníci zväčša pomáhajú pri voľnočasových aktivitách, vydávaní jedla a pri triedení šatstva.

Dom seniorov PARK

dom seniorov park 002Je inštitúcia, ktorá zabezpečuje ubytovanie, starostlivosť a voľnočasové aktivity pre seniorov. Spravidla tu pomáha jeden dobrovoľník v roku, ktorý sem prichádza pravidelne a spolupracuje najmä na voľnočasových aktivitách - rôzne dielničky, varenie, tanečný krúžok. Taktiež sa pravidelne zúčastňujeme spevýckej súťaže, ktorú oragnizujú domy seniorov pre svojich klientov a snažíme sa ich zoznámiť s kultúrou krajín našich dobrovoľníkov. Podobnú spoluprácu sme mali v minulosti aj s domami seniorov na Žarci a Horelici.

Športové kluby v Čadci

Pravidelnú spoluprácu máme s klubom atletiky, kde naši dobrovoľníci pomáhajú pri vedení tréningov. Taktiež sme v minulosti mali spoluprácu s šachovým klubom, futbalovým klubom, volejbalovým klubom a Žabkou.

workshop o inkluzii 2020Vždy uvítame pomoc počas našich lokálnych projektov, či to je čistenie okolia rieky Kysuce, pomoc na workshopoch, pomoc počas letných táborov či účasť na našich podujatiach

Chceš nám pomôcť s niektorou aktivitiou? Napíš nám na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.