Lokálne dobrovoľníctvo

Mentor medzinárodného dobrovoľníka 

Môže to byť ktokoľvek, kto si chce zlepšiť komunikačné schopnosti v cudzom jazyku, rád pomáha, rád sa spoznáva s novými ľuďmi a chce sa stať súčasťou našej medzinárodnej komunity.

Ako byť dobrým mentorom sa naučíte počas prípravných stretnutí. Mal by to byť taký, kamarát v krajine. Keď ide von, zavolá z času na čas so sebou aj dobrovoľníka. Ukáže mu mesto, okolie, zoberie ho na výlet. Poradí a pomôže keď treba.

Je super byť mentorom, človek sa naučí veľa o zvykoch a krajine dobrovoľníka, no najmä si vytvorí neskutočne silné priateľstvo, ktoré trvá.

 

Hostiteľská rodina

KERIC, ako jedna z mála organizácií, poskytuje dobrovoľníkom ku svojej dobrovoľníckej službe aj hostiteľskú rodinu. Je to veľmi jednoduché, prvé momenty pre dobrovoľníka nie sú s nami s ľudmi z KERICu, ale s hostiteľskou rodinou. Tá ho počká na stanici a ubytuje ho na týždeň u seba doma. Mala by ho prijať ako svojho vlastného a ukázať mu ako žijú Slováci. Ani nemusíte vedieť príliš dobre po anglicky. V dnešnej dobe majú všetky smartphony prekladače a tatko má prekladač teba, mladší článok rodiny.

Je to jedinečná možnosť spoznať ľudí z iných krajín, rozhovoriť sa v cudzom jazyku a v neposlednom rade zoznámiť so Slovenskom cudzincov.

V prípade záujmu nám napíšte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Bývalé hostiteľské rodiny:

 • Terka Kubaskova
  Tereza Kubašková
  "Spoznávanie sveta bez
  Slice 6
  cestovania. Učenie bez
  školy. Informácie bez cenzúry.
  Rodina bez rovnakej DNA."
 • Simonka Melicherova
  Slice 10
  Simona Melicherová
  "Veľa ľudí chodí po dovolenkách
  a spoznáva krásy krajín, no
  možnosť spoznať skutočný život
  danej krajiny sa dá až vtedy, ak
  sa zapojíme do bežného chodu
  rodiny a spoznáme ju zvnútra."
 

 

Lokálne projekty a spolupráca

KERIC sa snaží spolupracovať s lokálnymi organizáciami a to najmä formou spolupráce cez našich medzinárodných dobrovoľníkov. Momentálne máme nadviazanú spoluprácu s týmito organizáciami:

Stružielka

Organizácia, ktorá organizujeme voľnočasové aktivity pre deti a mladých ľudí s mentálnym a telesným postihnutím. Činnosť spočíva v pravidelnej krúžkovej činnosti každý utorok, občasných návštev kultúrnych inštitúcií v regióne, výletov a pravidelného týždňového tábora. Pravidelne im v tejto činnosti pomáhajú dobrovoľníci v KERICu.

View the embedded image gallery online at:
https://www.keric.sk/sk/lokalne-dobrovolnictvo#sigProId3acef31a6d

Diecézna Charita, Dom Charity sv. Gianny

charitaTáto organizácia poskytuje bývanie pre ženy bez domova a možnosť prenocovanie pre mužov bez domova, taktiež poskytuje teplé jedlo pre ľudí bez domova, hygianické zabezpečenie, zbiera šatstvo, voľnočasové aktivity a tiež podporuje ľudí v krízových situáciách. Naši dobrovoľníci zväčša pomáhajú pri voľnočasových aktivitách, vydávaní jedla a pri triedení šatstva.

Dom seniorov PARK

dom seniorov park 002Je inštitúcia, ktorá zabezpečuje ubytovanie, starostlivosť a voľnočasové aktivity pre seniorov. Spravidla tu pomáha jeden dobrovoľník v roku, ktorý sem prichádza pravidelne a spolupracuje najmä na voľnočasových aktivitách - rôzne dielničky, varenie, tanečný krúžok. Taktiež sa pravidelne zúčastňujeme spevýckej súťaže, ktorú oragnizujú domy seniorov pre svojich klientov a snažíme sa ich zoznámiť s kultúrou krajín našich dobrovoľníkov. Podobnú spoluprácu sme mali v minulosti aj s domami seniorov na Žarci a Horelici.

Športové kluby v Čadci

Pravidelnú spoluprácu máme s klubom atletiky, kde naši dobrovoľníci pomáhajú pri vedení tréningov. Taktiež sme v minulosti mali spoluprácu s šachovým klubom, futbalovým klubom, volejbalovým klubom a Žabkou.

workshop o inkluzii 2020Vždy uvítame pomoc počas našich lokálnych projektov, či to je čistenie okolia rieky Kysuce, pomoc na workshopoch, pomoc počas letných táborov či účasť na našich podujatiach

Chceš nám pomôcť s niektorou aktivitiou? Napíš nám na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

Nová príležitost pre mladýchEurópska komisia zverejnila výzvu na predkladanie návrhov v rámci Európskeho zboru solidarity na rok 2022.