Lokálne dobrovoľníctvo

dobrovolnicke staze Facebook Ad

Ostáva ti trocha času medzi festivalmi a výletmi po Slovensku a Európe?

Si z Čadce a okolia? Čo tak pomôcť miestnej organizácii v jej fungovaní? Zoznámiš sa s kopec zaujímavými ľuďmi a vylepšíš si CVčko.

Chekni novú sekciu na našej stránke 👉 keric.sk/Naša Ponuka/Lokálne dobrovoľníctvo/Dobrovoľnícke stáže 👈 a vyber si stáž, ktorá ťa bude baviť. Stačí vypísať formulár a môžeš začať.

Akékoľvek otázky smeruj na našu koordinátorku lokálneho dobrovoľníctva Lenku:

lenka sent profilova fotka

Lenka Sent
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.'
+421949762517 

 

220721 mentor host family insta Facebook Ad

Byť mentorom či hostiteľskou rodinou je jedinečná šanca ako sa dostať do medzinárodnej komunity aj tu u nás, v našej malinkej Čadci. Netreba si pod tým predstavovať nič zložité.

Pri mentorovaní sa stačí s dobrovoľníkom z času na čas stretnúť, poradiť a pomôcť keď treba. Byť tu pre dobrovoľníka. Je to taký kamarát/-ka na Slovensku. Vľúdna vŕba, s ktorou sa dá porozprávať o čomkoľvek. Ukázať mu, že my Slováci sme super ľudia.

Koncept hostiteľskej rodiny v KERICu je podobný. S tým rozdielom, že v prvý týždeň, keď dobrovoľník pricestuje na Slovensko, ho hostiteľská rodina ubytuje u seba doma. Pre dobrovoľníka je to väčšinou prvý kontakt so Slovenskom a je už na nás aký bude.

Toto vítanie môže byť a vcelku intenzívne. Niekto zoberie dobrovoľníka na výlet, niekto na oslavu, no hlavne je to šanca, ukázať mu ako sa u nás býva či aké máme zvyklosti.

Dobrovoľníci si túto skúsenosť veľmi pochvaľujú. Predsa len, je to prvý kontakt s krajinou a je autentický.

Ak ťa mentorovanie alebo hosťovanie zaujalo, vyplň dole uvedený formulár a my sa ti ozveme. Tento rok k nám prídu dobrovoľníci z Francúzka, Španielska, Talianska, Estónska, Turecka, Nemecka a Gruzínska.

Tvoj KERIC tím. 💚

PS.: Akékoľvek otázky smeruj Mirke:

Mirka Petrikova Mirka Petríková
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
+421 908 913 995

Odkaz na prihlasovanie: https://forms.gle/BVSoqgge776g7W828 

Bývalé hostiteľské rodiny:

 • Terka Kubaskova
  Tereza Kubašková
  "Spoznávanie sveta bez
  Slice 6
  cestovania. Učenie bez
  školy. Informácie bez cenzúry.
  Rodina bez rovnakej DNA."
 • Simonka Melicherova
  Slice 10
  Simona Melicherová
  "Veľa ľudí chodí po dovolenkách
  a spoznáva krásy krajín, no
  možnosť spoznať skutočný život
  danej krajiny sa dá až vtedy, ak
  sa zapojíme do bežného chodu
  rodiny a spoznáme ju zvnútra."

Lokálne projekty a spolupráca

KERIC sa snaží spolupracovať s lokálnymi organizáciami a to najmä formou spolupráce cez našich medzinárodných dobrovoľníkov. Momentálne máme nadviazanú spoluprácu s týmito organizáciami:

Stružielka

Organizácia, ktorá organizujeme voľnočasové aktivity pre deti a mladých ľudí s mentálnym a telesným postihnutím. Činnosť spočíva v pravidelnej krúžkovej činnosti každý utorok od 14:00 do 15:30, občasných návštev kultúrnych inštitúcií v regióne, výletov a pravidelného týždňového tábora. Pravidelne im v tejto činnosti pomáhajú dobrovoľníci v KERICu.

Ak by si sa chcel pridať aj ty, zastav sa v utorok v Kultúrnom Dome. Viac info na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., +421 907 834 105, +421 908 911 416 

View the embedded image gallery online at:
https://www.keric.sk/sk/lokalne-dobrovolnictvo#sigProId3acef31a6d

Diecézna Charita, Dom Charity sv. Gianny

charitaTáto organizácia poskytuje bývanie pre ženy bez domova a možnosť prenocovanie pre mužov bez domova, taktiež poskytuje teplé jedlo pre ľudí bez domova, hygianické zabezpečenie, zbiera šatstvo, voľnočasové aktivity a tiež podporuje ľudí v krízových situáciách. Naši dobrovoľníci zväčša pomáhajú pri voľnočasových aktivitách, vydávaní jedla a pri triedení šatstva.

Dom seniorov PARK

dom seniorov park 002Je inštitúcia, ktorá zabezpečuje ubytovanie, starostlivosť a voľnočasové aktivity pre seniorov. Spravidla tu pomáha jeden dobrovoľník v roku, ktorý sem prichádza pravidelne a spolupracuje najmä na voľnočasových aktivitách - rôzne dielničky, varenie, tanečný krúžok. Taktiež sa pravidelne zúčastňujeme spevýckej súťaže, ktorú oragnizujú domy seniorov pre svojich klientov a snažíme sa ich zoznámiť s kultúrou krajín našich dobrovoľníkov. Podobnú spoluprácu sme mali v minulosti aj s domami seniorov na Žarci a Horelici.

Športové kluby v Čadci

Pravidelnú spoluprácu máme s klubom atletiky, kde naši dobrovoľníci pomáhajú pri vedení tréningov. Taktiež sme v minulosti mali spoluprácu s šachovým klubom, futbalovým klubom, volejbalovým klubom a Žabkou.

workshop o inkluzii 2020Vždy uvítame pomoc počas našich lokálnych projektov, či to je čistenie okolia rieky Kysuce, pomoc na workshopoch, pomoc počas letných táborov či účasť na našich podujatiach

Chceš nám pomôcť s niektorou aktivitiou? Napíš nám na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

Nová príležitost pre mladýchEurópska komisia zverejnila výzvu na predkladanie návrhov v rámci Európskeho zboru solidarity na rok 2022. 

280195170 10166477688140512 2325718830031638498 nAktualizácia z výdajne v ŠH PRATEX. Zásoby sa rýchlo míňajú. Včera prišlo 14 rodín a dnes nás čakajú ďalšie.