Všetky články

dobrobeh thumbAko sa to podarilo, komu a prečo.

logo 2 etapa

Je to tu. Štartujeme 2. etapu. Pridáš sa k nám aj ty a pomôžeš s jej realizovaním?

rumusnko 2023 thumbPrečítaj si dojmy z krátkodobého dobrovoľníctva Ivky Mišíkovej v Baia Mare v Rumunsku. Počas dvoch mesiacov sa naučila o rumunskej kultúre, učila deti o hodnotách Európskej únie a objavovala krásy rumunskej prírody a histórie. Ak ťa zaujíma dobrovoľníctvo alebo cestovanie, tento článok by ťa mohol zaujať! 

zuzana v norsku web thumbNórsko je úžasná krajina s farebnými domčekmi, horami, morom a skvelými ľuďmi. Bola to láska na prvý pohľad už pri cestovaní vlakom.

web thumb konferenciaČo si o konferencii Učenie je IN myslia jej účastníci? Aj o tom sa môžete dočítať v článku od laurene GEORGEAULT, našej dobrovoľníčky z Francúzka.

our world logoProjekt spája 4 partnerské mimovládne organizácie z Kene, Estónska, Nigérie a Slovenska, pracujúce s mladými ľuďmi vo veku 15 až 19 rokov, ktoré počas 3 rokov zorganizujú 4 virtuálne výmeny a vytvoria 1 virtuálnu únikovú miestnosť.

zbierka pre tureckoHumanitárnu pomoc pre ľudí postihnutých zemetrasením v Turecku poskytli aj ľudia, ktorí sa zapojili do zbierky organizovanej KERICom.

fotka vegánskej pizzeKaždú stredu sa v KERIC-u koná jazyková kaviareň. Diskutuje sa o psychológii, filozofii, spoločenských témach... Pred týždňom sa diskutovalo o otázke "Máme ako ľudia právo zabíjať zvieratá ? ". Táto otázka viedla k téme o vegetariánstve a vegánstve a o tom, čo je to v súčasnej spoločnosti. Viac v článku od Laurène GEORGEAULT. 

spolocna fotka celeho keric tímu 2023 lenka lenka ivka mirka elenka vlada simonPre občianske združenie je to požehnaný vek. Tento čas je plný príbehov ľudí, ktorí sa počas tých 20 rokov s KERICom spájali.

Kysuce vianoce 2023 web thumbČas strávený s rodinou je symbolom vianočných sviatkov na celom svete.