Články o dobrovoľníctve

blog marianka thumbnailKeď som dostala ponuku od KERIC-u napísať o mojej ESC skúsenosti na Islande, bola som vzrušená. Po zapnutí počítača som si uvedomila, že je to rozprávanie na hodiny a hodiny a vlastne ani neviem kde začať. Snáď tým ako sa to celé začalo.

mirka foto webAj takto môže vyzerať projekt na základnej škole Vaivaru Pamatskola v Lotyšsku. 

AlzbetaCoverTak, ani neviem ako a už som sa prehupla do druhej polovice môjho EVS.

Svedčí o tom aj fakt, že som pred týždňom bola na Mid-Term tréningu. Boli to vyčerpávajúce 3 dni plné rozprávania, sťažovania, spoznávania, uvedomovania si, … Musím povedať, že som si to užila a zistila som, že hoci ani na mojom projekte nie je všetko ružové, sú aj horšie projekty, ale hlavne, že EVS je o mne a je len na mne ako si ho urobím.

zuzana01 V rámci môjho EVS projektu pracujem na medzinárodnom oddelení na škole spolu s tromi anglickými kolegami a dvomi ďalšími dobrovoľníkmi.

Spoločne pripravujeme rôzne školské podujatia a organizujeme zahraničné stáže pre žiakov, ale predovšetkým pracujeme Erazmus+ projektoch zameraných na neformálne vzdelávanie, pomoc a podporu mladých ľudí so zlou skúsenosťou s tradičným vzdelávaním a rozvíjanie ich zručností.

Interview-Salla 2

 

Roman filipiny01.uvodna

Projekt na Filipínach sa venuje vzdelávaniu detí o vode, hygiene, vodných zdrojoch a Roman ho už 2 mesiace realizuje.

wara quedezaAhoj, ja sa volam Wara, ja som z Bolivia a ja mam 23 rokov. My EVS project is for 8 months, i am here already 6, my time is running so fast! This time was more than amazing, I met great people with who i learned so many things.

I didn´t expect something like what i am living now, i like my activities here with kids and teenagers, is great for me know another people, culture and mentality, that makes me open my mind, explore and enjoy our differences.

1743664 752946881383687 2033342710 n

Hello, Am called Dr Ssengendo Brian Uganda. Am 27 years old, currently am volunteering with Keric in Slocakia for 10 months. To volunteer with Keric has opened my mind and our organization National Youth Empowerment Network, and our school Good Hope Nursery and primary school to the endless possibilities of the international communit. I look froward to learning new experiences and friends all over the world.

MWEBALE NNYO!!!
DAKUJEM!!!

Hiii Everyone!! I am Marieke

and I come from the Nederlands. I am 19 years old and I just finished Highschool. I really like being in Slowakia! The nature is so beatifull and the people are so nice. This year in Slovakia looks for me the perfect experience and I am looking forward to (: I love to work with children and to learn a new culture. I think this is going to be an amezing year. The only problem is the slovak language, but I have one year for that so I think I will manage it (: