Články o dobrovoľníctve

Dobrovoľnícke projekty našich dobrovoľníkov môžete nájsť aj

    na našom Youtube v playliste Be a Volunteer

    na našom Facebooku v sérii Svetom s dobrovoľníkmi

klara francuzsko thumb web Ahojte volám sa Klára a v nasledujúcich riadkoch Vám poviem niečo viac o mojom čase strávenom vo Francúzsku ako dobrovoľníčka Európskeho zboru solidarity.

rumusnko 2023 thumbPrečítaj si dojmy z krátkodobého dobrovoľníctva Ivky Mišíkovej v Baia Mare v Rumunsku. Počas dvoch mesiacov sa naučila o rumunskej kultúre, učila deti o hodnotách Európskej únie a objavovala krásy rumunskej prírody a histórie. Ak ťa zaujíma dobrovoľníctvo alebo cestovanie, tento článok by ťa mohol zaujať! 

zuzana v norsku web thumbNórsko je úžasná krajina s farebnými domčekmi, horami, morom a skvelými ľuďmi. Bola to láska na prvý pohľad už pri cestovaní vlakom.

Dobrovoľnícke slovo v tvare srdca10 dôvodov, prečo sa stať dobrovoľníkom. Stať sa dobrovoľníkom môže byť úplne prvým krokom k opusteniu vašej komfortnej zóny. Ak sa stanete dobrovoľníkom, je veľmi pravdepodobné, že sa ocitnete v inom prostredí, než je vaše bežné.

 

david taliansko web thumb

Ahojte!

Moja cesta za dobrovoľníctvom začala počas tohtoročného svetového týždňa dobrovoľníctva. Popri hľadaní ponúk s lokálnym angažovaním sa v Bratislave som natrafil na zahraničné ponuky na stránke Keric-u.

lucka bilbao web thumb

Lucka bola na projekte 8 mesiacov a v tomto článku sa dočítaš aj:
-> prečo si zamilovala Baskicko
-> ako fungujú centrá voľného času v Bilbao
-> dostaneš tipy na cestovanie na severe Španielska 
-> a dozvieš sa čo jej dalo dobrovoľníctvo

kenya web thumbMatúš Basanda pomáha organizácii v Keni už tretí mesiac. V článku sa dočítaš:
-> akí sú keňania
-> akú prácu odvádza hosťujúca organizácia
-> akej dobrovoľníckej činnosti sa tam venuje Matúš
-> čo si najviac užíva
-> a s čím najviac bojuje

eupen belgicko thumb

Ahojte! Volám sa Lila  a momentálne už mesiac pôsobím ako dobrovoľníčka v rámci programu Globers v malom mestečku Eupen, na východe Belgicka. Môj projekt prebieha v azylovom centre Červeného Kríža. Sú v ňom umiestňované osoby, ktoré v Belgicku požiadali o azyl a čakajú na rozhodnutie o tom, či im bude pridelená určitá forma medzinárodnej ochrany. V centre žije približne 100 osôb,...

simon brasil web thumb

Mal som to neuveriteľné štastie stať sa dobrovoľníkom cez European Solidarity Corps v tejto komplikovanej dobe a bol som vyslaný do najjužnejšieho brazílskeho štátu Rio Grande do Sul na 12 mesiacov.

dominika DRONI thumbČas plynie ako voda odkedy sme prišli do hlavného mesta Tbilisi. Mám sa veľmi dobre, počasie sa ochladzuje ale v Gruzínsku je čo robiť jedno aké ročné obdobie.