escape room

V januári 2021, keď sme mali po Vianociach začať pracovať a zistili sme, že Slovensko je v tvrdom lockdowne a spolupráca so školami bude prebiehať iba online, snažili sme sa nájsť riešenie, ako urobiť pre školy niečo nové, inšpiratívne, zaujímavé a edukatívne.

Inšpirovali sme sa Hodinovými záškolákmi, ktorí vymysleli učebnú metódu ESCAPE ROOM, a ktorú sme v KERICu prvýkrát aplikovali počas medzinárodných vianoc s veľmi pozitívnym feedbackom.

Na metodickom stretnutí, ktoré v KERICu organizujeme pravidelne dvakrát do týždňa sme si prediskutovali stratégiu, ktorá spočívali na voľnom výbere témy v dvojiciach dobrovoľníkov. Takto vzniklo 5 veľmi rozličných ESCAPE ROOMs.

Burcu a Emre – Brain games

Jan a Camila – Migration

Finja a Eilyn – Kleopatra

Pedro a Paul – Story od 2020

Avuzwa a Keti – Power of teamwork

Dobrovoľníci si ku každej ESCAPE ROOM urobili aj informačný plagát a ponuku sme poslali školám.

Boli sme milo prekvapení veľkým záujmom a pôvodne trvanie aktivity sme museli pre veľký záujem predĺžiť.

Nakoniec spolu bolo 40 Escape rooms a 7 Well being workshopov pre 14 rôznych škôl: ZŠ Žarec, ZŠ Rudina, ZŠ Rázusova, ZŠ Komenského, ZŠ Raková, ZŠ Korňa, ZŠ Skalité, ZŠ Podvysoká, ZŠ Čierne, Gymnázium Čadca, Obchodná akadémia Čadca, Združená stredná škola Čadca, Gymnázium Nová Dubnica, Vietnam

A niektoré školy s nami zdieľali aj feedback na aktivitu:

ZŠ Rázusova 

Čo sa týka feedback, vieme, že sú aj žiaci, ktorí sa skrývajú (nechcú komunikovať a pod.) S takými sa asi aj vám ťažko robí, vyhovárajú sa , že nerozumejú.. Ale čo je hlavné, väčšina žiakov zažila niečo také prvý krát, majú novú skúsenosť a podľa nich príjemnú, zaujímavú. Takže za šikovnejších žiakov -sú veľmi radi a uvítajú niečo podobné aj inokedy. 

Nechceme selektovať žiakov, napr., že vyberieme tých najkomunikatívnejších, pretože aj z tých slabších, nenápadných sa môže nájsť niekto, čím ho vaše escape rooms či workshopy posunú ďalej. Nám to vyhovuje, akým spôsobobom si to organizujete a školám pomáhate. Vďaka

Gymnázium Nová Dubnica

I want to thank you very much for your volunteers taking the time to come to my online lessons. Their presentations were very well done, interesting and my students did very well. They appreciate that these participants can participate and interact with amazing and always well-tuned volunteers from different regions. Not only did they practice their English, but they also exchanged cultural knowledge. I am grateful for this opportunity and I really appreciate it. At the same time, I want to decide on you to continue our cooperation, either with me personally or with my students. If I could be of any help or would be interested in stretching, I'm here for all of you. Do a great job !!!

Obchodná akadémia, Čadca

1. Informácia, ako prebehli ESCAPE ROOMs

- témy a ich spracovanie boli veľmi zaujímavé, oceňujeme striedanie rôznych aktivít, motivácia žiakov, aby rozprávali v cudzom jazyku, riešenie rôznych úloh, cvičenie pri PC - oddychová aktivita, používanie rôznych aplikácií - žiaci písali - vyjadrovali sa k podtémam, písanie svojho názoru - brainstorming, záverečný feedback - veľmi dobre graficky urobený.

- uvoľnená a tvorivá atmosféra, dobrovoľníci trpezlivo vysvetľovali, nechýbali humor a smiech

- meetingy prebehli bez problémov, od rýchleho zaregistrovania až po zaslanie linkov, komunikácia s vami je super, hneď reagujete, riešite a dá sa dohodnúť termín.

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: