Myšlienka zorganizovať beh v KERIC tíme bublala pod povrchom už nejaký čas a zreálňovať sa začala počas diskusie v novembri 2022, keď sme sa rozprávali o 20. výročí založenia KERICu, ako by sme ho radi oslávili a vznikol nápad na DOBRObeh.


V decembri sme vymýšľali trasy, oslovili Červený kríž na spoluprácu a taktiež Centrum voľného času. Začala sa pripravovať propagačná stratégia a oslovovanie partnerov.
   

Tiež sme hľadali partnerov behu, ktorými sa na začiatku stali pekáreň VILIJA, ktorá zabezpečila občerstvenie v cieli pre všetkých bežcov, firma SCHAEFFLER z Kysuckého Nového Mesta, ktorá zabezpečila štartovací oblúk a propagáciu medzi svojimi zamestnancami a za ktorých zaplatila štartovné a prispela 100 kg potravín do potravinovej zbierky.


Postupne sme zistili, že potrebujeme kvalitné ozvučenie, a tak sme oslovili Mareka Mazanca, ktorý počas celého DOBRObehu robil super ozvučenie akcie.


Veľká diskusia v tíme bola o trase a hlavne, kde bude štart a cieľ. Keď sme sa rozhodli využiť potenciál Palárikovej ulice v Čadci, oslovili sme Spojenú školu a reštauráciu Lunu. A požiadali sme ich o zázemie ako sú šatne, toalety a obed pre bežcov a organizačný tím.Ďalším veľmi dôležitým bodom boli medaily. Chceli sme medaily pre všetkých, tak sme oslovili Strednú odbornú drevársku a stavebnú školu v Krásne nad Kysucou a akademického sochára Jozefa Mundiera o pomoc s prípravou drevených medailí. Detské medaily nám pomohli vymaľovať deti zo Stružielky, Spojenej školy z ČadceZákladnej školy Komenského. Stužky na medailách nám prišila Nataliia, mamina našej dobrovoľníčky Olye z Ukrajiny.S malou dušičkou sme sa rozhodli zorganizovať tombolu. Požiadali sme o spoluprácu firmy, kaviarne na Palárikovej ulici a ďalších partnerov. Čakalo nás neskutočne milé prekvapenie, že všetci, ktorých sme oslovili, nám ochotne dali krásne a hodnotné ceny do tomboly. Takže po behu deti aj dospelí dostali ceny od týchto darcov: ZION, TABOO, Bogaty café, MESTO Čadca, Fotoexpress, STRONG POWER, Perly zdravia, Tradičná lekáreň Fontána, Manikúra-pedikúra Geisha, LadaVita, Galantéria Paráda, PETRAMED, Butik SIMONAMatrixmobil, Zdravotnícke potreby TILIA, Papierníctvo CECH, Kvetinka, Simona Melicherová, Červený kríž, OZ Pre Krajšie Kysuce, NIVAM,  KERIC, Zalubilovci z AŠK Skalica, Železiarstvo MAX,  Marián Hruška, FYM fitness, Babuela, Pekárne VILIJA,  Sekcia pre mládež ŽSK, Centrum voľného času Čadca, Olympijský klub Kysuce. Nepredpokladateľné sa stalo realitou a bežci po odbehnutí dostali v tombole krásne ceny a medaily.


Keď sa beh už približoval, tak sa o propagáciu postarali MY Kysucké noviny, Termínovka.skMOJE KYSUCE a pridali sa aj a najmä všetci, ktorí ste správy o behu zdieľali na sociálnych médiách medzi svojimi známymi.


Dom Kultúry nám požičal stoly a lavičky, aby sme mohli zabezpečiť registráciu, taktiež nám mesto Čadca v zastúpení p. Latku pomohlo s pripojením na elektrinu.
Poobedie pred behom KERIC tím strávil tri krásne hodiny značením trás pre bežcov na 5 a 10 km a koordinovaním dobrovoľníckeho teamu, aby na druhý deň mohlo všetko prebehnúť plynulo.


A nastal deň D – 8.máj 2023. Organizátori sa stretli už o 7:00 a nachystali sme priestor na registráciu, šatne v Spojenej škole, občerstvovaciu zónu s občerstvením od VILIJA a BUKOV, štartovaciu zónu, hudobnú a programovú zónu. O 8:00 sa stretol aj dobrovoľnícky tím, ktorý začal pomáhať na vopred dohodnutých pozíciách. Spolu to bolo 32 ľudí, ktorí nám nezištne pomohli. 
Nachystal sa maskot CVIČKO, ktorého nám požičali z Trénerov v škole a celý deň tešil deti. Taktiež sa nachystali moderátori  Lenka z KERICu a Radko z Centra voľného času, ktorí informovali a starali sa o rozohriatie detí pred štartom. Rozcvičku pre dospelákov viedla Veronika Poláčková.
Bezpečnosť zabezpečovala Mestská polícia Čadca.
A začali ste prichádzať vy bežci. Ďakujeme, že v takom hojnom počte – 141 detí od 2 do 11 rokov, 23 Hobby bežcov, 56 bežcov na 5 km a 28 bežcov na 10 km. Spolu si na DOBRObehu odbehlo niektorú z tratí 248 bežcov.


Po ukončení behov a tomboly, každý bežec dostal zdravú proteínovú tyčinku od DM drogérie, vzorky od STRONG POWER a ceruzky na zasadenie od Sekcie pre mládež ŽSK.


Nielen, že ste si zabehli, ale ste aj pomohli a doniesli ste trvanlivé potraviny pre ľudí v núdzi. Spolu sa vyzbieralo 560 kg potravín, ktoré Červený kríž prerozdelilo na 12 balíkov pre osamelé mamičky po 12 kg potravín, 30 balíčkov pre dospelých po 10 kg, 20kg potravín bude darovaných pre ľudí bez domova, ktorí bývajú vo vodárni pri nemocnici a 70 kg pomôže Diecéznej charite, kde z nich uvaria obedy pre ľudí v núdzi a posledných 26 kg pomôže odídencom z Ukrajiny.


Všetkým bežcom dobre padlo po behu občerstvenie, každé dieťa dostalo zmrzlinu od Talianskej zmrzliny pri fontáne a dospeláci chutný obed v reštaurácii Luna.


Pri fontáne Rybka bol Brazílsky priestor, kde ste si mohli vypočuť tradičnú brazilskú hudbu z bongami alebo vyskúšať Capoeiru so skupinkou OXUMARE zo Žiliny.


Pri DOBRObehu tradičné vyhodnocovanie víťazov vystriedala hodnotná tombola, takže víťazmi sa stali všetci, pretože zvládli beh a pomohli dobrej veci.


DOBRObeh sa aj vďaka Vám podaril a tešíme sa na 2. ročník DOBRObehu, ktorý plánujeme na  8.5.2024 😊
 

Výsledková listina DOBRObeh - KERICross, 10 km - výsledky

Výsledková listina DOBRObeh - Vilija beh, 5 km - výsledky (máme tam ešte nejaké nezrovnalosti, pomôžte nám ich doriešiť, nech máme výsledky kompletné, vďaka)

Fotky nájdete na tomto odkaze

Videá nájdete na tomto odkaze

 

 Váš KERIC tím 💚
Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: