Všetci sa stretnú preto, aby si spolu vymenili vedomosti z oblasti ekológie, diskutovali spolu o problémoch, s ktorými sa stretávajú vo svojom živote vo svojej krajine. Taktiež je cieľom aby spoznali Slovensko, slovenskú kultúru a bežný život slovenských ľudí. V tomto duchu je postavený aj program. Prvú noc strávia účastníci v slovenských rodinách, aby čo najlepšie pochopili, ako žijeme a na druhú stranu aby sme my mali možnosť čo najlepšie spoznať našich návštevníkov a nadviazať priateľstvo. Kultúru budú spoznávať vďaka spolupráci s Domom kultúry v Čadci, kde pre nich bude pripravený krásny program.

V KERICu budú prebiehať workshopy, počas ktorých by sme chceli zahraničných účastníkov zapojiť do rekonštrukcie okolia KERICu, aby vznikla plocha pre deti a ich maminy. Tiež dúfame, že sa pozrú inými očami na naše mesto a objavia jeho krásy, ale aj rezervy ako ho vylepšiť.

Veľmi dôležitom cieľom konferencie je zaradiť sa k nemálo mestám na svete, kde sa podobná aktivita organizovala a tým prispejeme k rozšíreniu vedomostí o Slovensku a Kysuciach do rôznych kútov našej planéty. Každý mladý človek, ktorý by chcel prispieť k organizovaniu tejto konferencie je vítaný a môže prísť do KERICu a už sa dohodneme o spolupráci.

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: