Keďže u nás pracuje veľa mladých ľudí z celého sveta, prichádzajú s rôznymi nápadmi na nové aktivity, ktoré sa snažíme zrealizovať. Najbližšie sa po prvý krát v Čadci udeje:

Sviatok susedov – 28. mája od 18:00 na Kýčerke v Čadci

Žijeme v období paradoxov.  Niekedy je jednoduchšie komunikovať s druhým koncom sveta, ako si povedať dobrý deň medzi susedmi. Vzhľadom na izoláciu a individualizmus, ktoré často vládnu v našich mestách, Európsky Sviatok Susedov je stretnutím, ktoré podporuje kontakty a rozvíja spoločenské vzťahy.

Do Čadce sa ho po prvýkrát snaží priniesť tento rok Solene Mouton z Francúzska – dobrovoľníčka z KERICu. Sviatok susedov sa slávi 28. mája. Jeho hlavným cieľom je, aby sa ľudia, ktorí žijú blízko seba v jednom bloku, stretli, sadli si k spoločnému stolu, každý priniesol na tento stôl niečo dobré zo svojej kuchyne a porozprávali sa a možno aj trochu zaspievali, poprípade si zahrali na gitaru.

Dobrovoľníci z KERICu prešli minulý mesiac veľa blokov na Kýčerke, kde vysvetľovali tento sviatok a motivovali ľudí, aby využili tento deň na príjemne strávený večer v spoločnosti svojich susedov.

Túto myšlienku Solene predstavila aj pánovi farárovi z kostola z Kýčerky, ktorý ju podporí tak, že umožní konečné stretnutie susedov z Kýčerky večer pri kostole, kde bude hrať country skupina Tee-Pee a Hip-hop tanečná skupina.

Všetci držíme palce, aby oslavy boli príjemné a Čadca sa zaradila medzi ďalšie európske mestá, kde sa tento sviatok oslavuje.

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: