1

Mal som to neuveriteľné štastie stať sa dobrovoľníkom cez European Solidarity Corps v tejto komplikovanej dobe a bol som vyslaný do najjužnejšieho brazílskeho štátu Rio Grande do Sul na 12 mesiacov.

Pracujem pre humanitárnu a ľudskoprávnu organizáciu Avesol - Associação do Voluntariado e da Solidariedade, ktorá sa venuje rôznym sociálnym projektom s deťmi, miestnymi komunitami a migrantmi z Venezueli, Afriky a iných štátov. Budem taktiež pracovať pre medzinárodnú organizáciu ICYE Brasil - Associação Brasileira Intercâmbio Cultural, ktorá propaguje a zabezpečuje dobrovoľnícke služby do sveta pre celú Brazíliu.

2

Organizácie,pre ktoré tu pracujem sa nachádzajú v hlavnom meste Porto Alegre.
Čo sa týka pracovnej náplne, budem sa venovať propagácii týchto organizácii(sociálne média, fotografie, videá), rôzne workshopy pre deti aj dospelých, organizácia podujatí, neformálne vzdelávanie, ale aj priamo práca “v teréne” pomáhať ľuďom z najchudobnejších štvrtí mesta.

3

Okrem práce pre brazílske organizácie, budem zodpovedný za Globers Project.Tento projekt je financovaný Erazmus + programom Európskej Únie. Mojou úlohou bude počas nadchádzajúceho roku zorganizovať 5 workshopov na témy ako Global Citizenship (Svetové občianstvo), Naša planéta, Ciele trvalo udržateľného rozvoja 2030, Multikulturalizmus a Migrácia.

4

Veľmi sa teším z tejto pracovnej príležitosti, kde mám možnosť veľa sa naučiť, ale aj niečo zmeniť, niekomu pomôcť alebo ukázať inú perspektívu. Po rokoch práce v byrokratickom kancelárskom prostredí, je toto pre mňa úžasná zmena. A cítim sa neuveriteľne plný energie a šťastia, že môžem robiť niečo zmysluplné a pomáhať ľuďom😍.

5

Bývam v meste Alvorada, kúsok od Porto Alegre, u úžasnej hostiteľskej rodiny, ktorá ma okamžite prijala medzi seba ako člena svojej rodiny 🥰

V Brazílii sa cítim skvelo a som veľmi vďačný európskemu zboru solidarity a slovenskej organizácii KERIC za tuto jedinečnú príležitosť! Užívam si každý deň v tejto nádhernej krajine a budem sa snažiť pravidelne pridávať fotky a písať komentáre na mojom Instagrame @shymonlongfield, na @longfield_perspectives alebo na Medium: https://simonlongfield.medium.com/

6Šimon Dlhopolček

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: