Každoročne, KERIC organizuje množstvo medzinárodných udalostí, diskusií, workshopov a mnoho ďalšieho. Od septembra, po príchode tohtoročných dobrovoľníkov európskej služby, môžeš sledovať náš Facebook a Instagram, na ktorých budeme informovať o nadchádzajúcich udalostiach.

Po príchode našich nových novousadlíkov, organizujeme medzinárodné večere, na ktorých máte možnosť zoznámiť sa s nimi a ich krajinami. Veľakrát nám dobrovoľníci donesú aj zopár svojich tradičných dobrôt, ktoré radi ochutnávame. Skúšame s nimi ich zvyky, tancujeme, diskutujeme o ich kultúre a hlavne sa dozvedáme množstvo pikošiek zo sveta, ktoré by sme sa inak nemali ako dozvedieť.

 

Minulý rok ste mali možnosť zúčastniť sa nových udalostí organizovaných KERICom, Európa a Ja. Na týchto večerných diskusiách ste mali možnosť dozvedieť sa viac o tom, ako funguje Európska Únia alebo Európsky parlament. Zahrať si rolovú hru o tom, prečo by práve teba mali zvoliť do Európskeho parlamentu. A hlavne sme tu rozoberali hodnoty a postoje Európskej Únie a pridružených štátov. Prečo je dobré byť alebo nebyť v EÚ a aké výhody alebo nevýhody to môže mať? Dúfam, že tento rok budeme pokračovať a zapojíš sa aj ty.

Ďalšia možnosť, ako stretnúť dobrovoľníkov je na už každoročných Medzinárodných Vianociach. Neváhaj a príď sa tento rok pozrieť ako rôzne kultúry slávia Vianoce.

Dobrovoľníci taktiež radi usporiadavajú Cinema Nights, kde si môžeš pozrieť filmy z rôznych kútov sveta. Môžeš dobrovoľníkov pozvať na výlet. Ukázať im našu krajinu.

Môžeš ísť s nimi športovať alebo ich iba prísť pozrieť, ako sa majú.

Ich každodennou úlohou bude hlavne vyučovať jazyky, tak neváhaj a zapíš sa na kurz nemčiny, angličtiny či portugalčiny. Zažiješ kopec srandy, zoznámiš sa so super ľuďmi a naučíš sa pri tom jazyk. 

 

 

 

 

 

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: