1Zdravím všetkých na Slovensku. V Jerevane som zatiaľ 4. týždeň, čiže moja práca sa ešte len začne, keďže vždy o takomto čase majú všetci plné ruky práce. Každý z nich mi predstavil svoje projekty a mala som možnosť sa do niektorých zapojiť. Okrem môjho projektu som s rozhodla zapojiť do „komiksového" projektu, kde vlastne mladí ľudia tvoria svoje vlastné komiksy, pomocou ktorých sa snažia poukázať a zlepšiť rôzne situácie v Arménsku. V tomto projekte im pomôžem tým spôsobom, že nafotím proces a finálnu verziu a napíšem o tomto pojekte článok, ktorý postnem na ich blog. Čo sa týka môjho hlavného projektu, snažím sa zapracovať na fotení a editovaní fotiek, písaní článkov, čiže budem hlavne robiť fotky z rôznych aktivít a potom o nich písať, ďalej budem zapojená do procesu digitalizácie doskových edukačných hier, ktoré KASA vytvorila, čiže sa budeme snažiť nájsť spôsoby, ako by sa to dalo spraviť a tiež sa aj snažiť prísť na spôsob, ako prilákať a získať finančnú podporu na rôzne ďalšie projekty.

S mojou úžasnou spolubývajúcou bývame priamo v centre Jerevanu, kde to máme všade na skok. Všetci nás tu v KASE veľmi milo prijali, čiže sa tu cítime ako doma. Starajú sa tu o nás, kŕmia nás :D Veľmi sme si sadli aj povahovo aj názormi čiže tu problém nebude :D Stihli sme zatiaľ preskúmať nejaké uličky Jerevanu a aj také väčšie pamiatky. Máme aj skvelých mentorov, ktorým môžeme kľudne napísať aj o polnoci, ak niečo potrebujeme. A máme spolu naplánovaných koopec dobrodružstiev, číže mi tých 10 mesiacov, ktoré tu strávim veľmi rýchlo a príjemne ubehne.

Fotky z aktivít zatiaľ nemám, keďže sa len pomaly včleňujeme do projektov a iba sa so všetkým oboznamujeme, ale mali sme besedu s jedným režisérom, ktorý natočil film o Izraelsko-Palestínskom konflikte, po filme bola diskusia, z ktorej mám nejaké fotky, čiže tie sem priložím. Keď budem mať viacero fotiek, či už z komiksov alebo z ďalších aktivít, tak samozrejme pošlem. A nejaké fotky krajiny som poslala už predtým na WhatsApp. Čiže zatiaľ takto :D Momentálne sme v ich druhom centre v Gyumri, to je úplne niečo iné ako Jerevan. V nedeľu sa vraciame. Tak keď budete chcieť potom môžem poslať aj nejaké z Gymri.

S pozdravom,

Nikoleta Bučková

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: