letny special top 2023

Dátum: 22. júna 2023
Miesto: Kysucké múzeum, Moyzesova 2, 022 01 Čadca
Čas: 15:00 - 19:00

OZ YouthWatch: "Supervyhorená generácia" - Lektorka: Alexandra Kurišová

Čím žije dnešná generácia mladých ľudí, čo všetko ju ovplyvňuje a aký to má dopad na ich hodnoty, prežívanie a správanie? Čo sú novovynárajúce sa trendy a potreby mladých? Počas interaktívnej prezentácie od OZ YouthWatch sa dozviete podrobnejšie informácie o "Supervyhorenej generácii". Budeme spoločne diskutovať o tom, prečo je OK nebyť OK, o vedomých či nevedomých únikoch od reality v snahe pochopiť dnešný svet a prečo tak veľmi vyskakuje téma duševného zdravia mladých ľudí. Lektorka Alexandra Kurišová je odborníčkou v oblasti vzdelávania mládeže a koordinátorkou projektu "The Future is Now" v organizácii YouthWatch.

OZ IPčko: "Podpora duševného zdravia a pomoc pri sebapoškodzovaní" - Lektorky: Mgr. Patrícia Šuhajdová, Mgr. Dorota Balalová

Táto prezentácia je zameraná na tému, ako podporovať duševné zdravie u žiakov a ponúkať pomoc pri sebapoškodzovaní. Budeme diskutovať o dôležitosti komunikácie so žiakmi o témach duševného zdravia a ako reagovať, keď žiak/žiačka príde s témou, ktorá je ohrozujúca pre ich zdravie. Lektorky Mgr. Patrícia Šuhajdová a Mgr. Dorota Balalová, skúsené psychologičky pôsobiace v Káčku Žilina, vám poskytnú užitočné nástroje a stratégie na podporu žiakov a poskytnutie existujúcich možností pomoci. Taktiež sa budeme venovať tomu, ako rozpoznať, kedy žiak/žiačka potrebuje pomoc odborníka. Príďte a objavte, aké nástroje pomoci môžete použiť pri práci so žiakmi vo vašej škole.

Seminár Učenie je IN - LETNÝ ŠPECIÁL je určený pre učiteľov, ktorí chcú rozšíriť svoje znalosti o aktuálnych témach týkajúcich sa mladých ľudí a ich duševného zdravia. Tento seminár je ukončením školského roka a spolupráce s učiteľmi v tomto období. Témy prezentácií sú zaujímavé, profesionálne a aktuálne, a nadväzujeme na úspešnú konferenciu Učenie je IN.

Nechajte sa inšpirovať a získať nové nástroje pre vašu prácu so žiakmi. Po prezentáciách bude otvorená diskusia, na ktorú sú všetci účastníci srdečne pozvaní.

Kapacita seminára je obmedzená na 30 osôb, preto neváhajte a prihláste sa čo najskôr.

Ak máte akékoľvek otázky alebo potrebujete ďalšie informácie, neváhajte nás kontaktovať.

Tešíme sa na stretnutie s vami na seminári Učenie je IN - LETNÝ ŠPECIÁL!

PROGRAM

program uceniejein letnyspecial

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: