Všetky články

účastníci si robia selfie na pamiatku

Od 15. do 22. júna sa na Slovensku, na chate Ľadonhora, konala každoročná KERICová mládežnícka výmena, financovaná z programu Erasmus+ a organizovaná dobrovoľníkmi z Kericu . Zúčastnilo sa jej 35 účastníkov z Lotyšska, Portugalska, Talianska a Slovenska s cieľom zvýšiť povedomie o svete a sebe samom.

 

Small Big Change Instagram Post Square

Počas projektu NÁŠ SVET, podporeného programom Erasmus+, skupiny mladých ľudí z Kene, Estónska, Nigérie a Slovenska realizovali tieto "Malé Veľké Zmeny" vo svojej komunite ako výsledok prebiehajúcej virtuálnej výmeny. 

ucenie je in letny special thumb webPo úspešnej konferencii pre učiteľov s názvom "Učenie je IN", ktorá bola uskutočnená v marci 2023, sme sa rozhodli pokračovať a ukončiť školský rok letným seminárom s názvom "Učenie je IN – letný špeciál".

klara francuzsko thumb web Ahojte volám sa Klára a v nasledujúcich riadkoch Vám poviem niečo viac o mojom čase strávenom vo Francúzsku ako dobrovoľníčka Európskeho zboru solidarity.

dobrobeh thumbAko sa to podarilo, komu a prečo.

rumusnko 2023 thumbPrečítaj si dojmy z krátkodobého dobrovoľníctva Ivky Mišíkovej v Baia Mare v Rumunsku. Počas dvoch mesiacov sa naučila o rumunskej kultúre, učila deti o hodnotách Európskej únie a objavovala krásy rumunskej prírody a histórie. Ak ťa zaujíma dobrovoľníctvo alebo cestovanie, tento článok by ťa mohol zaujať! 

zuzana v norsku web thumbNórsko je úžasná krajina s farebnými domčekmi, horami, morom a skvelými ľuďmi. Bola to láska na prvý pohľad už pri cestovaní vlakom.

web thumb konferenciaČo si o konferencii Učenie je IN myslia jej účastníci? Aj o tom sa môžete dočítať v článku od laurene GEORGEAULT, našej dobrovoľníčky z Francúzka.

epassport cadca thumbStretnutie sa konalo v Čadci 21. - 22. marca. 

our world logoProjekt spája 4 partnerské mimovládne organizácie z Kene, Estónska, Nigérie a Slovenska, pracujúce s mladými ľuďmi vo veku 15 až 19 rokov, ktoré počas 3 rokov zorganizujú 4 virtuálne výmeny a vytvoria 1 virtuálnu únikovú miestnosť.