Všetky články

our world logoProjekt spája 4 partnerské mimovládne organizácie z Kene, Estónska, Nigérie a Slovenska, pracujúce s mladými ľuďmi vo veku 15 až 19 rokov, ktoré počas 3 rokov zorganizujú 4 virtuálne výmeny a vytvoria 1 virtuálnu únikovú miestnosť.

zbierka pre tureckoHumanitárnu pomoc pre ľudí postihnutých zemetrasením v Turecku poskytli aj ľudia, ktorí sa zapojili do zbierky organizovanej KERICom.

fotka vegánskej pizzeKaždú stredu sa v KERIC-u koná jazyková kaviareň. Diskutuje sa o psychológii, filozofii, spoločenských témach... Pred týždňom sa diskutovalo o otázke "Máme ako ľudia právo zabíjať zvieratá ? ". Táto otázka viedla k téme o vegetariánstve a vegánstve a o tom, čo je to v súčasnej spoločnosti. Viac v článku od Laurène GEORGEAULT. 

spolocna fotka celeho keric tímu 2023 lenka lenka ivka mirka elenka vlada simonPre občianske združenie je to požehnaný vek. Tento čas je plný príbehov ľudí, ktorí sa počas tých 20 rokov s KERICom spájali.

Kysuce vianoce 2023 web thumbČas strávený s rodinou je symbolom vianočných sviatkov na celom svete. 

Dobrovoľnícke slovo v tvare srdca10 dôvodov, prečo sa stať dobrovoľníkom. Stať sa dobrovoľníkom môže byť úplne prvým krokom k opusteniu vašej komfortnej zóny. Ak sa stanete dobrovoľníkom, je veľmi pravdepodobné, že sa ocitnete v inom prostredí, než je vaše bežné.

 

david taliansko web thumb

Ahojte!

Moja cesta za dobrovoľníctvom začala počas tohtoročného svetového týždňa dobrovoľníctva. Popri hľadaní ponúk s lokálnym angažovaním sa v Bratislave som natrafil na zahraničné ponuky na stránke Keric-u.

Position Paper v.6 1.pdf Instagram Post SquareKonzorcium sa zameriava na tému inklúzie, najmä na riešenie inklúzie skupín mladých ľudí, ktorí sa ocitli vo veľmi komplikovaných situáciách a mohli by na svojej životnej ceste profitovať z potenciálnej účasti v programe EZS alebo Erasmus Plus.

mentor host familyByť mentorom či hostiteľskou rodinou je jedinečná šanca ako sa dostať do medzinárodnej komunity aj tu u nás, v našej malinkej Čadci. Netreba si pod tým predstavovať nič zložité.

316706774 1081422292532004 8005578614229927552 nPo troch rokoch spolupráce s partnermi z Talianska, Spanielska, Belgicka, Dánska a Macedónska sme sa dopracovali až k záverečnému stretnutiu projektu DEE-GEAYS...