Vzniklo nám celé odvetvie nových slov, ktorých základ je projekt – projektové rozmýšľanie, projektový managment, projektový cyklus...

Čo s tým, ako to pochopiť, ako zistiť, aký úžitok môže projektovanie mať pre ľudí okolo nás. Keď sme v KERICu začínali, mali sme túžbu pomôcť mladým ľuďom so štúdiom jazykov, chceli sme ich motivovať a dať im možnosť pochopiť, prečo je dôležité a užitočné študovať jazyk.

A tak vznikol v roku 2002 prvý projekt PHARE, na základe ktorého sme získali možnosť založiť KERIC a začať pracovať s mladými ľuďmi systematicky v oblasti medzinárodnej spolupráce. Hneď od začiatku bolo naším cieľom, nestať sa úradníkmi, nevymýšľať projekty pre projekty, ale za každým projektom vidieť konkrétnych ľudí, konkrétne príbehy a prínos do konkrétneho života.

Možno to znie bombasticky, ale keď sa zamyslíte nad bežnými ľudskými túžbami, tak najčastejšie ľudia túžia po partnerovi, s ktorým im bude fajn. Chcú si nájsť prácu, ktorá ich bude baviť a umožní im žiť príjemný a aspoň trochu pohodlný život, poznať svet, nájsť si v ňom priateľov, pomôcť a zistiť ako žijú ľudia na iných miestach sveta.

Preto by sme Vám pár projektových príbehov radi porozprávali.

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: