Sídlime pri rieke, čo je bežne v meste tepna života, možnosť stretávania sa a oddychovania. Priestor pred KERICom síce ľudia začali využívať na piatkové posedenia. Nie vždy sme z toho boli radi, pretože väčšinou sú tieto posedenia spojené s popíjaním alkoholu. Rozhodli sme sa nemoralizovať, ale navrhnúť variantu, ako ponúknuť týmto stretnutiam iný rozmer a iné možnosti.

Keď Nadácia Ekopolis vyhlásila výzvu na zmenu priestoru okolo nás, chopili sme sa šance a požiadali sme o finančnú podporu na zmenu priestoru. Rozhodli sme sa vybudovať plochu na šach pod holým nebom. V dnešných dňoch sa so zmenou plochy finišuje. Už je vytvorená plocha na hranie šachu, figúrky prídu každým dňom, už len domontovať lavičku, stojan na bicykle, kôš a začať využívať túto plochu.

Tí, ktorí tento článok čítate si možno pomyslite, že šach predsa nehrajú všetci, prečo sme nevymysleli niečo pre všetkých. Nebojte sa. Chystáme tabule s pravidlami rôznych iných hier, ktoré sa dajú hrať na šachovnici.

Oficiálne otvorenie plochy plánujeme na 20. septembra o 15:00, kde chceme plochu ukázať a tak isto zorganizovať turnaj v šachu a iných hrách na šachovnici. Nebude chýbať guláš, hudba a náš medzinárodný tím. Snažili sme sa vytvoriť niečo pre všetkých Čadčanov a tak nám držte palce a pomôžte nám novú plochu uviesť do života a udržať pri živote.

Tento projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore spoločnosti Telefónica Slovensko a v spolupráci s Nadáciou Ekopolis v rámci programu Think Big.