Všetci dúfajú, že si medzi nami nájdu priateľov a že Slovensko sa na tento jeden jedinečný rok v ich živote stane ich domovom.
Už od začiatku mája je v KERICu Daniel Oliveira de Santos z Brazílie. Mohli ste sa s ním stretnúť 22.mája na KERIC ACTIVITY na námestí, kde tancoval capoeiru, hral na gitare a tiež tancoval salsu a počas leta ho spoznali deti a mladí ľudia v táboroch. Tento temperantný mladý muž bude počas tohto roku viesť v KERICu Angličtinu pre deti, španielčinu pre začiatočníkov, plánuje otvoriť skupinu capoiry, v spolupráci s kultúrnym domom budeme organizovať v zime kurz brazílskych tancov. Polovicu týždňa bude pomáhať s aktivitami v centre voľného času v Starej Bystrici.

 V Starej Bystrici mu bude pomáhať aj Tanja z Rakúska, ktorá pricestovala na Kysuce 7.9.2009  a bude tu počas celého školského roku. V KERICu bude pomáhať pri kurzoch Angličtiny pre deti, nemčiny. Taktiež bude spolupracovať s niektorou základnou školou v Čadci, kde bude pomáhať deťom na hodinách nemčiny.
Ďalšími členmi nášho teamu sú Francúzi Romuald, Alice a Laura, ktorí okrem posilnenia francúzskzch kurzov a Angličtiny pre deti, budú spolupracovať so základnými školami v Čadci, aby deti získali sociálne zručnosti v kontakte s cudzincami, aby sa cudzí jazyk stal pre nich nevyhnutnou súčasťou ich vzdelania, aby mali vedomosti o Francúzsku spojené s konkrétnymi zážitkami a skúsenosťami.
Okrem toho Alice spolu s Melisou z Uruguaja, ktorá do Čadce pricestuje 16. 9. 2009 budú pomáhať v podobnom duchu rozširovať aktivity aj v Centre voľného času v Klokočove. Melisa už bude tretím dobrovoľníkom v KERICu z tejtop latinskoamerickej krajiny a určite stretnutie s ňou prispeje k tomu, že sa dozvieme viac o živote za oceánom.
Posledným členom nášho tohtoročného teamu bude Maia z Talianska, ktorá príde 15.9.2009 a tešíme sa, že prinesie na hodiny taliančiny, ktoré bude viesť kus talianskeho temperamentu.
Všetci sa chystajú pripravovať pravidelné strenutia a diskusie v rôznych jazykoch a na rôzne témy v KERIC UNDERGROUNDe o ktorých budete pravidelne informovaní na našej stránke www.keric.sk
Pokiaľ trošku závidite týmto mladým ľuďom ich možnosť žiť a pracovať rok v inej krajine, musím vám povedať, že rovnakú možnosť majú aj mladí ľudia zo Slovenska. V tomto momente cez KERIC pôsobí v zahraniči 13 mladých ľudí, ktorí pracujú v neziskových organizáciách v Čile, Uruguaji, Macedónsku, Nemecku, Francúzsku a Brazílii. 

Kysucké noviny, 16.9.2009