Úplne s týmto súhlasím, a preto sa už siedmy rok pokúšame kúsok takejto cudziny vytvoriť v KERICu.
Keď prídete do KERICu, tak si určite všimnete, že medzi sebou sa rozprávame iba cudzím jazykom a takto je to aj na väčšine aktivít, ktoré sa v KERICu konajú, keďže u nás pracuje medzinárodný team.

Nie každý máme možnosť sa zbaliť a odcestovať na dlhší čas do cudziny a zdokonaľovať sa tam v cudzích jazykoch, ale v Čadci máte tu jedinečnú možnosť prísť do KERICu a navštevovať kurzy jazyka s lektormi z rôznych krajín a po kurze kde sa cielene venujete štúdiu jazyka, môžete sa zdokonaľovať počas sprievodných aktivít ako sú medzinárodné večery, diskusné kluby a iné...Medzinárodný team KERIC tento rok tvorí 8 Slovákov, 2 Francúzky, Brazílčan, Nemka,  Talianka, Uruguajka, Francúz a Rakúšanka. Komunikačným jazykom KERICu je preto hlavne angličtina a ďalšie cudzie jazyky. So zahraničnými dobrovoľníkmi sa u nás stretnete kdekoľvek v budove, sú učiteľmi jazykov, spolužiaci na kurzoch a v KERICu a na školách v regióne organizujú workshopy a aktivity s deťmi a mladými.  Našou hlavnou prioritou je preto študentov našich kurzov naučiť v cudzom jazyku komunikovať a nebáť sa cudzí jazyk využiť v praxi.  Na hodinách používame moderné interaktívne metódy, ktoré motivujú ku komunikácii v cudzom jazyku a kladú dôraz na aktivitu študenta na vyučovacej hodine.
Práve v týchto dňoch prebieha zápis do kurzov, a preto pokiaľ neviete, čo znamená cornière à ailes inégales, querido, Rotkreuzschwester, percorrere il mondo, foreign language.... máte možnosť, ktorú vo väčšine slovenských mestách nenájdete, pretože KERIC je jedinečný a je iba v Čadci a už siedmy rok sa každý rok máte možnosť v KERICu stretávať s cudzincami počas jazykových kurzoch a ďalších aktivít.

Kysucké noviny, 16.9.2009

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: