Slávny Leonardo da Vinci prepožičal svoje krstné meno aj projektu Európskej Únie na podporu získavania profesionálnych pracovných skúseností v inej krajine. KERIC má po prvýkrát podporený takýto typ projektu a pre ľudí to znamená, že môžeme poslať do Anglicka na trojmesačnú stáž kaderníčky a športových inštruktorov. V meste Lancaster, kde je stredná škola, ktorá sa venuje vzdelávaniu v týchto profesiách a  mladí ľudia budú môcť nadobudnúť nové skúsenosti v danej oblasti. Druhá možnosť je ísť do Portugalska a robiť pracovnú stáž v oblasti cestovného ruchu, na rôznych pozíciách pri fungovaní hotela.

Pracovné stáže sú finančne zabezpečené z projektu a začínajú sa už vo februári 2014. Pokiaľ máte záujem, informačné stretnutie bude 25.októbra o 10:00 v KERICu.

Ak nehľadáte takéto profesionálne zameranie, ale aj tak máte chuť ísť do zahraničia a skúsiť niečo nové, naučiť sa nový jazyk, spoznať novú krajinu, už viac ako desať rokov vysielame za podpory programu Mládež v akcii dobrovoľníkov do celého sveta. V tejto chvíli, nami vyslaní dobrovoľníci, žijú v Rusku, v Kostarike, v Portugalsku, v Brazílii, vo Francúzsku a v Taliansku.  Ak chcete vedieť viac a ísť až na rok do zahraničia kdekoľvek v Európe, ale aj do Číny, Vietnamu, Nepálu, Ugandy, Brazílie, Uruguaja a Kostariky, príďte na informačné stretnutie o Európskej dobrovoľníckej službe 4.10. 2013 o 10:00 do KERICu.

Vidíme, že možností je stále viac, len sa ich treba chytiť a získať nové skúsenosti a vedomosti.