QuNeCoOd októbra 2014 beží projekt QuNeCo, ktorý bol podporený projektom ERASMUS+. V rámci projektu sa vytvára partnerstvo medzi organizáciami z Európy: KERIC, Slovensko, AHA, Rakúsko, SEEDS, Island a YUPI, Portugalsko, z Ázie: Wiselinker, Čína, JRP, India a Latinskej Ameriky: ICYE, Honduras, BVBP, Peru, SES Foundation, Argentína. V rámci projektu sa snažíme vytvoriť nové možnosti pre mladých ľudí zo Slovenska na vycestovanie a získanie dobrovoľníckej skúsenosti v týchto nových krajinách.

 

Počas trvania projektu už svoju EDS skúsenosť získali Kristína a Grétka zo Slovenska v Indii, Adam zo Slovenska a Rakel z Islandu v Číne, Majka zo Slovenska na Islande. V súčasnosti prebiehajú projekty v Hondurase, Peru a Argentíne.

Aby spolupráca bola naozaj dlhodobá, vždy po prvom mesiaci EDS sa idú na projekt pozrieť dvaja pracovníci z európskych organizácii. Vďaka týmot návštevám idú úspešne nielen projekty terajších dobrovoľníkov, ale aj budeme vedieť kvalitnejšie naplánovať spoluprácu na budúcich dobrovoľníckych projektoch.