ponuka dobrovolnictva Facebook Ad rakusko part 1

Mládežnícka kaviareň v meste Dornbirn

rakusko ojad 2023

Téma: Mládež (participácia, práca s mládežou, mládežnícka politika), Tvorivosť a kultúra, Zručnosti a vzdelávanie

Združenie Offene Jugendarbeit Dornbirn (OJAD) bolo založené v roku 1992 s cieľom ponúknuť mladým ľuďom priestor pre voľnočasové aktivity. Prevádzkujú dve mládežnícke centrá, niekoľko veľkých projektov na rozvoj zručností a vzdelávanie (stavba lodí, mestská farma, remeselná výroba & dizajn) a miesta na trávenie voľného času, ako je napríklad skateboardový areál.

Centrum mládeže Vis.m.u.t. (Vízia: ľudská dôstojnosť a tolerancia) sa nachádza mládežnícka kaviareň Vismut, ktorú navštevujú najmä mladí ľudia do 16 rokov a Kulturcafé Schlachthaus, kde sa konajú večierky, koncerty či organizujú diskusie.

Centrum mládeže Arena prevádzkuje mládežnícku kaviareň a má zameranie na šport (stolný futbal, korčuľovanie, basketbal atď.)

Uzávierka: 9. apríl 2023
Trvanie: 8 mesiacov
Začiatok: október 2023 - jún 2024

Viac informácií nájdete v infopacku.

Sunnahof Tufers

rakusko sunahof 2023

Téma: Poľnohospodárstvo, inklúzia - spravodlivosť, prístup pre znevýhodnených

Uzávierka: 9. apríl 2023
Trvanie: 12 mesiacov
Začiatok: september 2023

Sunnahof je zariadenie pre ľudí s ľahkým mentálnym postihnutím a s poruchami správania od 16 rokov až do dôchodku. Naším hlavným cieľom je pripraviť túto cieľovú skupinu na bežný trh práce. Preto, Sunnahof poskytuje štyri biodynamické pracovné oblasti s naturalistickou prácou s prírodnými podmienkami.

Sunnahof sa nachádza v Göfise pri Feldkirchu v Rakúsku.

Všetko o projekte nájdeš v infopaku.

Dornbirn - Stadtbibliothek

rakusko stadbibliothek 2023

Téma: Kreativita a kultúra, Rozvoj spoločenstva, Vzdelávanie a odborná príprava, Gramotnosť a médiá

Uzávierka: 9. apríl 2023
Trvanie: 8 mesiacov
Začiatok: október 2023

"Stadtbibliothek Dornbirn" je jednou z najväčších verejných knižníc v západnom Rakúsku (región Vorarlbersko). Nová budova bola otvorená v januári 2020 a je plná objavov pre malých aj veľkých. Knižnica sprístupňuje širokému publiku viac ako 60 000 médií vrátane kníh, CD a DVD, časopisov a hier - analógových aj digitálnych.

Okrem tejto ponuky môžete knižnicu navštíviť a prelistovať si knihy a časopisy, vychutnať si fair-trade kávu alebo využiť technicky plne vybavené študovne. Okrem toho sa v novej budove nachádza aj herná zóna, ktorá ponúka nielen rôzne hry pre Nintendo Switch, ale organizuje aj herné turnaje. Digitálna ponuka siaha od e-kníh a e-audií až po stránku na streamovanie filmov "Filmfriend" a "Pressreader" pre noviny a časopisy.

Naši dobrovoľníci úzko spolupracujú s tímom vo všetkých prevádzkových oblastiach. Sú to kontaktné osoby pre zákazníkov pri požičiavaní kníh, odpovede na otázky alebo poskytovanie všeobecných informácií, ako aj podpora inventára médií alebo tímu pri produkcii podujatí.

Všetci dobrovoľníci zažívajú kultúrny svet vo Vorarlbersku počas svojho pobytu. Nahliadnu za rozsiahlym a rozmanitú prácu knižnice a kultúrnych partnerov v regióne.

Byť dobrovoľníkom v Stadtbibliothek Dornbirn je skúsenosť, poskytuje príležitosť pracovať samostatne a dozvedieť sa viac o práci s rôznymi médiami a rôznymi ľuďmi všetkých vekových kategórií a prostredia.

Všetko o projekte nájdeš v infopaku.

CV a motivačný list v angličtine, ako aj akékoľvek otázky pošli Lenke.

Aktuálne otvorené projekty našich partnerov a všetko o dobrovoľníctve v zahraničí nájdeš na našej stránke 👇

 

 

Lenka Hruškova Lenka Hrušková
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
+421 917 435 798
 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: