people sitting in the conference hall and watching the presentation

Si kreatívny človek, ktorého bavia soc. siete, organizovanie podujatí či nahrávanie podcastov? Chceš spoznať pravú taliansku kultúru mimo známych stereotypov? Ak áno, zapoj sa do tohto projektu v starovekej Molfette na juhu Talianska. (skúsenosti nie sú nevyhnutné, ale sú výhodou)

esc logo skMiesto: Molfetta, Taliansko

Začiatok: október

Uzávierka: čo najskôr

Dĺžka projektu: 12 mesiacov

Typ projektuEurópsky Zbor Solidarity

Náklady: poistenie, cestovné, ubytovanie, strava, vreckové a kurz taliančiny počas celého projektu financované EÚ 🇪🇺

Vratná záloha: 50 euro KERIC (Boarding pass, účtenky)

Téma: neformálne vzdelávanie, soc. médiá, digitálny marketing

Ubytovanie: dobrovoľníci zdieľajú byt v centre Molfetty (dvojlôžková izba); budeš musieť zaplatiť zálohu 100 € pre prípad škôd

Organizácia: InCo

Associazione InCo - Molfetta
Je neziskové združenie, ktoré vzniklo na neformálnej úrovni v roku 2013 vďaka skupine členov, ktorí sa po mnohých skúsenostiach s mobilitou presťahovali do regiónu Apúlia. Cieľom združenia je propagovať a podporovať mobilitu v zahraničí, kontakty, výmeny a stretnutia na medzinárodnej úrovni, podporovať vzájomnú toleranciu a medzikultúrnu citlivosť medzi mladými ľuďmi, podporovať neformálny proces európskej integrácie v našej komunite. Okrem toho sú aktivity InCo - Molfetta zamerané na vytváranie interkultúrnych a neformálnych kompetencií pre mladých.

Popis projektu: 

  • Pre dobrovoľníkov je navrhnutých niekoľko aktivít. Počas projektu môžete byť súčasťou miestneho webového rozhlasového štúdia, čo znamená, že budete môcť nahrávať a upravovať podcasty, hudbu a video, či vytvárať plagáty a grafiku pomocou špecifického softvéru.
  • Ak si na komunikačné aktivity, budeš môcť aktualizovať profily InCo na sociálnych sieťach (Instagram a Facebook) - pravidelne vytvárať príspevky a príbehy, ďalšou možnosťou je navrhovať plagáty na nadchádzajúce podujatia. Ak máš záujem o workshopy, budeš mať možnosť ich organizovať výberom vlastnej témy. Môžeš aj pomáhať pri organizovaní verejných podujatí a zúčastňovať sa na rôznych aktivitách spolu s ďalšími dobrovoľníkmi.
  • Spolupráca na projekte sa týkala „falošných správ“, nenávistných prejavov, kyberšikany.
  • Možnosť organizovať a riadiť krátke kurzy (ktoré sa budú konať v kancelárii InCo alebo na stránkach partnerskej školy): hudba, remeslá, jazyky atď.
  • Účasť na doplnkových aktivitách so všetkými ostatnými dobrovoľníkmi, ako sú „Testo a Fronte“, „Medzinárodný večer“, „Kultúrne exkurzie“, atď...
  • Spolupráca pri organizovaní verejných podujatí v meste, ako sú výstavy, súťaže, ceny, kinofórum a pod.

Užitočné odkazy
Tu je webová stránka Molfetta:
http://www.visitmolfetta.it/visitmolfetta/index.asp?lan=eng 
Ak by ste sa chceli dozvedieť viac o skúsenostiach s EDS, pozrite si blog dobrovoľníkov:
http://www.incoweb.org/eng/Volunteers-say 

Na toto dobrovoľníctvo sa môžeš prihlásiť zaslaním CV a motivačného listu v angličtine Lenke na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Tešíme sa na tvoju prihlášku

Preložené z infopacku

Pár fotiek z Instagramu organizácie:

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: