volunteer at vanhamaki finland tiny

Centrum voľného času Vanhamäki

VANHAMÄKI je centrum aktivít a ekologická farma v Suonenjoki v strednom Fínsku. Centrum produkuje ekologické bobule a zeleninu a produkty sa predávajú aj v malom obchode. Vanhamäki poskytuje rôzne druhy aktivít pre návštevníkov a prevádzkuje ekologickú farmu a detský domov. Vanhamäki má aj obedovú reštauráciu, ktorá je známa svojimi chutnými jedlami, pričom v čo najväčšej miere využíva ekologické a miestne suroviny. Okrem toho Vanhamäki poskytuje rôzne aktivity a prácu pre ľudí, ktorí vypadli z trhu práce.

dobrovolnici na poliTéma:Poľnohospodárstvo, ekologické zručnosti, rozvoj vidieka

Počet dobrovoľníkov: 1

Obdobie dobrovoľníckej činnosti: 1.4.2022-31.10.2022 (7 mesiacov)

Uzávierka: Prihláste sa čo najskôr! Pozícia bude obsadená hneď, ako sa nájde vhodný kandidát.

Lokalita: Stredisko Vanhamäki sa nachádza v meste Suonenjoki, ktoré je malým vidieckym mestom s približne 6 900 obyvateľmi. Vanhamäki má vidiecke prostredie s jazerami, poliami a lesmi v okolí.

Úlohy dobrovoľníka:
Úlohy dobrovoľníkov sa líšia v závislosti od ročného obdobia: od jari do jesene sa práca dobrovoľníkov zameriava najmä na ekologické poľnohospodárstvo, prácu vonku pri sadení a zbere úrody. Dobrovoľníci pomáhajú pri rôznych druhoch prác vonku aj vnútri, napríklad pri výrobe bioproduktov, úlohách v oblasti sociálnych médií a údržbe areálu parku. Dobrovoľníci môžu podľa svojich schopností pomáhať aj pri plánovaní a realizácii podujatí v parku Vanhamäki. Dobrovoľníci môžu vykonávať aj úlohy v kancelárii a kuchyni Vanhamäki, ako aj pomáhať alebo asistovať pri tvorbe a organizovaní aktivít a práce pre ľudí, ktorí vypadli z trhu práce.

Profil dobrovoľníka:
Dôležité je, aby dobrovoľníkov bavili praktické aj sociálne úlohy a aby boli pripravení pracovať vonku v rôznych ročných obdobiach. Je dobré mať záujem o ekologické poľnohospodárstvo a prírodu. UPOZORNENIE! Vzhľadom na nabitý program je pozícia určená pre mladého človeka, ktorý nepotrebuje povolenie na pobyt vo Fínsku.

Ubytovanie a strava: Dobrovoľníci budú ubytovaní v centre Vanhamäki v jednolôžkových izbách so spoločnou kuchyňou a kúpeľňou. Čo sa týka denného stravovania (raňajky, obed, večera), dobrovoľníci sa čiastočne stravujú v reštaurácii Vanhamäki a čiastočne si sami pripravujú jedlá zo surovín, ktoré poskytuje Vanhamäki. Dobrovoľníci bývajú vo Vanhamäki, takže nemusia denne dochádzať do práce. Centrum mesta Suonenjoki je od Vanhamäki vzdialené približne 3 km. Dobrovoľníci budú mať možnosť používať bicykle na jednoduchý presun do centra mesta.

Dostupnosť: Ak ste uchádzačom s telesným alebo zmyslovým postihnutím, kontaktujte pred podaním prihlášky spoločnosť Vanhamäki a poraďte sa, či by prostredie a úlohy dobrovoľníckej práce boli pre vás vhodné a či by bolo možné zabezpečiť potrebnú podporu. Dobrovoľnícke úlohy súvisiace s ekologickým poľnohospodárstvom sú väčšinou fyzické a budovy Vanhamäki nie sú úplne prístupné, napr. Do Vanhamäki sa môžete dostať prostredníctvom koordinačnej organizácie Maailmanvaihto: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Webová lokalita a sociálne médiá

Skúsenosti dobrovoľníkov z Vanhamäki

>> Read volunteers’ experiences

Photos from Vanhamäki

Preložené s www.DeepL.com/Translator (free version) zo stránky maailmanvaihto. 

V prípade záujmu pošlite svoje CV a motivačný list v angličtine Lenke na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: