bg volunteer abroad 1

Miesto: Nairobi, Keňa

Začiatok: december/január

Deadline: 26. novembra 2021

Pohovory s KERICom sa uskutočnia v dňoch 22. až 26. novembra 2021.

Pohovory s ICYE Keňa sa uskutočnia v dňoch 22.11. až 3.12. 2021.

Vybraných uchádzačov budeme informovať po 6.12.

Dĺžka projektu: 8 mesiacov

Typ projektuEurópsky Zbor Solidarity 

Náklady: poistenie, cestovné, ubytovanie, strava, vreckové a kurz angličtiny a kiswahilčiny počas celého projektu financované EÚ 🇪🇺

Vratná záloha: 50 euro KERIC(Boarding pass, účtenky)

Téma: Práca s komunitami a utečencami žijúcimi medzi nimi.

Koordinátor:  ICYE Honduras & CIPRODEH

Organizácia: ICYE Keňa

ICYE Keňa je členom Medzinárodnej federácie pre kultúrne výmeny mládeže (ICYE), Konzorcia dobrovoľníckych združení (VASCO), Organizácií dobrovoľníkov v Keni (VIO) a Siete afrických dobrovoľníckych organizácií (NAVO). V kancelárii pracujú dvaja zamestnanci a stážista, ktorí zabezpečujú každodenný chod, a riadiaca rada pozostáva zo siedmich odborníkov, z ktorých niektorí sa zúčastnili na programe ICYE ako dobrovoľníci v iných krajinách. ICYE Keňa sa snaží podporovať mier prostredníctvom programov medzikultúrnej výmeny, posilňovať postavenie mladých ľudí prostredníctvom dobrovoľníckych činností, zapájať komunity a rozvíjať ich prostredníctvom spoločných aktivít

Naše aktivity zahŕňajú výmenu mládeže medzi členskými krajinami ICYE. To si vyžaduje výber dobrovoľníkov, hostiteľských rodín a projektov, prípravu a školenie všetkých účastníkov pred začiatkom programu a následné monitorovanie pokroku a poskytovanie podpory všetkým. ICYE Keňa priraďuje dobrovoľníkov k hostiteľským projektom a rodinám a počas obdobia činnosti organizuje strednodobé a záverečné hodnotenie dobrovoľníkov. ICYE spolupracuje s projektmi z celej krajiny a sú z rôznych odborov/oblastí spoločnosti.

ICYE organizuje pre miestnu mládež dobrovoľnícku činnosť v rôznych komunitných projektoch a spolupracuje s inými organizáciami na realizácii rôznych iniciatív rozvoja komunity ako spoločných podnikov a Sio Mkimbizi Tu je jednou z takýchto iniciatív. V rámci tohto projektu bude program ICYE, Sio Mkimbizi Tu, spolupracovať s niekoľkými organizáciami, ktoré sa zaoberajú utečencami a vysídlenými osobami, s cieľom informovať komunity o ťažkej situácii a výzvach, ktorým utečenci/ vysídlené osoby, najmä mládež, čelia, a o tom, ako ich môže komunita prijať.

Aktivita sa realizuje v rámci programu ICYE Kenya, Sio Mkimbizi Tu . V rámci nej bude dobrovoľník pracovať s komunitami a utečencami, ktorí medzi nimi žijú.

Sio Mkimbizi Tu je partnerstvo medzi ICYE Kenya a niekoľkými organizáciami pracujúcimi s utečencami a vysídlenými osobami s cieľom pomôcť komunitám pochopiť, kto sú utečenci, ich príbehy a ako ich možno začleniť. Program sa snaží podporovať inkluzívnosť a väčšiu ústretovosť komunít voči utečencom a vysídleným osobám, realizovať aktivity, ktoré ich spájajú a spôsobujú, že si vymieňajú poznatky ( workshopy a umelecké a remeselné stretnutia).
Dobrovoľník dostane na konci programu mládežnícky preukaz

Dobrovoľník bude administratívnym asistentom v programe Sio Mkimbizi tu
Úlohy:

 • Vyhľadávanie informácií o utečencoch v krajine,
 • Rozhovory s utečencami/presídlencami a členmi komunity,
 • Facilitátor na informačných seminároch a kampaniach proti tribalizmu/rasizmu a na podporu utečencov,
 • Spolupracovať s partnerskými organizáciami ICYE.
 • Dokumentácia a podávanie správ
 • Monitorovanie a hodnotenie činností vykonávaných v rámci programu Sio Mkimbizi Tu
 • Získavanie finančných prostriedkov

Praktické opatrenia:

 • Pracovný čas: 6 hodín
 • Dni voľna: Dva dni:
 • Dovolenka: dva dni: Sviatky v Keni
 • Strava: raňajky a večera v rodine, obed v kancelárii
 • Ubytovacie zariadenie: hostiteľská rodina v blízkosti kancelárie
 • Miestna doprava: Dobrovoľník bude bývať v hostiteľskej rodine v blízkosti kancelárie a v prípade potreby bude využívať verejnú dopravu (Matatu) na prepravu na väčšiu vzdialenosť

Dobrovoľník bude pracovať s komunitou, utečencami a organizáciami, ktoré sa zaoberajú utečencami a vysídlenými osobami, a bude mať príležitosť naučiť sa alebo zdokonaliť zručnosti v oblasti riadenia alebo spolupráce s ľuďmi, najmä s ľuďmi z rôznych kultúrnych prostredí. Dobrovoľník sa naučí veľa z medzikultúrneho prostredia, ocení kultúru iných ľudí a rozdiely, bohatú rozmanitosť a bude schopný vidieť, že sme rôzni, ale nikto nie je lepší ako ten druhý. Prostredníctvom výskumu, ktorý bude vykonávať počas programu, získa dobrovoľník vedomosti o politikách, štatistikách o utečencoch/presídlencoch a základoch sociálnej práce. Plánovanie a vykonávanie činností v rámci programu dodá dobrovoľníkovi veľa sebadôvery a poskytne mu pocit sebahodnotenia/ sebaúcty. Taktiež im to umožní stať sa peer lektormi, keď sa vrátia do svojej krajiny.
Výsledky vzdelávania a skúsenosti budú zaznamenané v Youthpasse, ktorý bude pre dobrovoľníka v budúcnosti veľmi užitočný

Kompetencie (t. j. vedomosti, zručnosti a postoje), ktoré by mohli dobrovoľníci získať vo vašom projekte:

 • Nový jazyk - angličtina a kiswahilčina
 • Ľudské zručnosti , naučiť sa pracovať s ľuďmi z iného kultúrneho prostredia
 • Spoznávanie a oceňovanie novej kultúry
 • Niektoré umelecké a remeselné zručnosti - korálkovanie, košikárstvo, rohože
 • Facilitácia
 • Základné zručnosti v oblasti sociálnej práce
 • Výskum, zber údajov
 • Sociálne médiá
 • Komunikačné zručnosti

Weekly Schedule for the volunteer ICYE -Sio Mkimbizi Tu

Preložené z Service description ICYE Kenya

V prípade záujmu pošli Lenke Hruškovej svoje CV a motivačný list na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Aký bol váš najlepší zážitok ako dobrovoľníka v Keni?

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: