event cover

O dobrovoľníctve v belgickom Červenom kríži

Utorok 30. novembra o 19:00 live na našom Facebooku.

Zodpovieme na všetky tvoje otázky o projekte v Belgicku, na ktorý ťa vieme vyslať už v januári.
Rozhovor bude v angličtine vedený našou rakúskou 🦹‍♀️ dobrovoľníčkou Annou-Lenou.
Viac info v udalosti.


Miesto: Eupen, Belgicko (nemecky hovoriaca komunita)

Začiatok: január/február

Deadline: 30. decembra

Dĺžka projektu: 10 mesiacov

Typ projektuEurópsky Zbor Solidarity 

Náklady: poistenie, cestovné, ubytovanie, strava, vreckové a kurz nemčiny počas celého projektu financované EÚ 🇪🇺

Vratná záloha: 50 euro KERIC(Boarding pass, účtenky)

Téma: Prijímanie a integrácia utečencov a migrantov

Koordinátor: PRIJÍMACIE CENTRUM ČERVENÉHO KRÍŽA PRE ŽIADATEĽOV O AZYL

Centrum pre žiadateľov o azyl "Belle-Vue" spravuje belgický Červený kríž. Nachádza sa v Eupene, v nemecky hovoriacej komunite Belgicka. V inštitúte Belle-Vue je ubytovaných 105 obyvateľov (rodiny, maloletí bez sprievodu, ženy, muži) rôznych kultúr, národností a náboženstiev, ktorí žiadajú o azyl. Úlohy Červeného kríža spočívajú v správe domu, ako aj v prijímaní a podpore utečencov počas ich azylového konania. Dobrovoľník sa bude starať o základné práce (podávanie stravy, distribúcia posteľnej bielizne a hygienických potrieb, práca na recepcii, lekárske transporty...). Dobrovoľník sa bude podľa svojich schopností a záujmov podieľať aj na organizácii rôznych aktivít ponúkaných v našom centre, ako sú športové, kultúrne, umelecké a hudobné aktivity, ako aj varenie, výučba jazykov (francúzštiny alebo nemčiny) alebo manuálne práce. Okrem toho môže dobrovoľník využiť všetku svoju kreativitu pri tvorbe a realizácii nových projektov.

Ubytovanie, strava, doprava:
Dobrovoľník bude mesačne dostávať príspevok na stravu. V dome dobrovoľníka je k dispozícii kuchynka, kde si môže pripravovať jedlo. Dobrovoľník sa môže počas pracovného dňa stravovať v jedálni centra. V centre mesta Eupen bude hosťujúca organizácia prenajímať štúdio (pozostáva z jednej miestnosti na spanie s kuchynským kútom a vlastnou kúpeľňou, v dome majiteľa), 15 minút chôdze od Centra pre žiadateľov o azyl. Zabezpečenie dopravy: dobrovoľník bude mať k dispozícii bicykel a železničnú permanentku na cestovanie vlakom po Belgicku.

Školenie počas činnosti:
Dobrovoľník sa zúčastní na stretnutí pri príchode a na strednodobom stretnutí, ktoré organizuje národná agentúra. Dobrovoľník sa zúčastní na dvojdňovom tímovom seminári. Ponúkajú sa aj školenia Červeného kríža. Výučba jazykov (francúzština alebo nemčina). Tímové stretnutia sa konajú každý týždeň. Cieľom stretnutí je prediskutovať ťažkosti a podporiť spoluprácu v rámci tímu. Dobrovoľník bude mať k dispozícii mentora, ktorý mu pomôže pri akýchkoľvek problémoch. 

Profil účastníka:
Dobrovoľník by mal byť otvorený človek, pripravený na kontakt s rôznymi kultúrami a presvedčeniami. Musí pomáhať ľuďom bez akejkoľvek diskriminácie. Dobrovoľník by mal mať osobitný záujem o problematiku azylu a migrácie. dobrovoľníci Červeného kríža musia rešpektovať 7 základných princípov Červeného kríža. Keďže dobrovoľník má možnosť vypracovať a realizovať vlastný projekt, musí byť aktívnym, nadšeným a motivovaným človekom, Dobrovoľník bude pracovať s veľkým multikultúrnym tímom, preto by mal byť otvorený tímovej práci.  Croix RougeElodieTimmermans 41bis

Preložené z oficiálnej výzvy belgického Červeného kríža. (Projekt je na stránke ako uzavretý, no stránka nie je aktuálna. Výberové konenie bude obnovené.)

V prípade záujmu pošli Lenke Hruškovej svoje CV a motivačný list na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

globers 1

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: