Miesto: La Chaux-de-Fonds, Švajčiarsko

Začiatok: 1. februára a 1. septembra

Deadline: 30. novembra

Dĺžka projektu: 12 mesiacov

Typ projektu: Európska dobrovoľnícka služba

Európska dobrovoľnícka služba (EVS) je výmenný program, ktorý financuje Švajčiarska vláda a nie EÚ, pretože Švajčiarsko nie je členom programu Erasmus+ program. Je otvorená pre mladých ľudí od 18 do 30 rokov.

Dobrovoľník bude pracovať približne 32-38 hodín týždenne počas 12 mesiacov. Dostane a potvrdenie o účasti na konci dobrovoľníckeho obdobia.

Program Európskej dobrovoľníckej služby riadi Švajčiarska agentúra pre výmenu a Mobilita, Movetia.

Štipendium zahŕňa tieto výhody:

 • Cestovné náklady (400 CHF)
 • Stravovanie a ubytovanie
 • Vreckové (250 CHF/mes.)
 • Jazyková podpora
 • Zodpovedné, zdravotné a úrazové poistenie

Vratná záloha: 50 euro KERIC(Boarding pass, účtenky)

Téma: Švajčiarska nadácia pre umenie a sociálny rozvoj otvára dve pozície v Circuse Ton sur Ton, dobrovoľník bude asitovať na rôznych cirkusových kurzoch, pomáhať pri podujatiach...

Ton sur Ton je švajčiarska súkromná nadácia uznávaná pre svoju verejnoprospešnosť. Toto je kompetencia centrum v oblasti divadelného a spoločenského umenia, ktoré poskytuje za posledných dvadsať rokov plnú a živé akademické vyučovanie v disciplínach jazzová hudba, moderná hudba, divadlo, Súčasný a mestský tanec a cirkusové umenie.

Paralelne s učením inicioval Ton sur Ton program Art Sans Frontière, ktorý je participatívny mediačný a spoločenský program, ktorý ašpiruje na využitie cirkusu, tanca, divadla a hudby ako nástroje integrácie a osobného rozvoja. Art Sans Frontière je sieť spolupráce medzi umelcami a rôznymi umeleckými, sociálnymi, vzdelávacími a zdravotníckymi inštitúciami sociálnej intervencie a kultúrnej mediácie.

Ako EDS vám navrhujeme, aby ste sa s nami podieľali na vývoji aktivít a stratégií tohto kultúrno-spoločenského programu vo Švajčiarsku.

Chcete praktické skúsenosti v oblasti kultúry, spoluprácu v príjemnej atmosfére s tucet kultúrnych sociálnych pracovníkov? Potom vitajte v Ton sur Ton! Nepochybne budete žiť špeciálne pobyt v nadmorskej výške 1000 m, v celkom peknom meste zapísanom v dedičstve UNESCO.

Plán dobrovoľníckej činnosti na týždeň vyzerá takto: 

 • Od utorka do piatku: dobrovoľník sa zúčastňuje ako asistent rôznych cirkusových kurzov.
 • Podieľa sa aj na produkcii budúcich akcií s kancelárskym tímom a pod pracovné skupiny. To znamená, že nám pomôžu s infraštruktúrou (upratovanie, príprava kaplnka, upratovanie atď.).
 • Štvrtok a piatok: spolupracujú s nami a ďalšími partnermi, objavujú iné aktivity o produkcii kultúrnych podujatí (plánovanie, zoznam úloh, budovanie tímu atď.).
 • V sobotu bude mať dobrovoľník čas pracovať na svojom osobnom projekte.
 • Nedeľa a pondelok budú voľné dni.

Príklad osobných projektov:

 • Vytvorenie krátkej umeleckej show ako režisér, integrujúca zameranie EDS a osobné hodnoty.
 • Nastavte dynamické mechanizmy na zabezpečenie produkcie a/alebo propagácie kultúrnych podujatí (spoločenské médiá, vývoj softvéru, video, fotografia, grafika atď.).
 • Spolupráca v oblasti scénografie, technických svetelných a/alebo zvukových potrieb, choreografií atď...
 • Zošit, ktorý sa týka a opisuje kultúrny pobyt u nás vo Švajčiarsku.
 • Vytvorenie pracovnej skupiny s úlohou hostiť našich mladých študentov počas podujatí. Misia mohlo by to byť ubytovať ich pred a po predstaveniach...
 • Budovanie spolupráce s organizáciami vo vlastnej krajine dobrovoľníka alebo s konzulárnym úradom komunita ich domovskej krajiny vo Švajčiarsku...
 • Predstavujeme si potenciálne spolupráce so sieťou nášho hlavného partnera: CARAVAN Circus
  (www.caravancircusnetwork.eu)

Dôležité: všetky aktivity budú závisieť od zručností a motivácie dobrovoľník. Týždenný program bude organizovaný po diskusii s dobrovoľníkom.

Profil: Osoba vo veku 18 až 30 rokov, so záujmom o kultúru a sociálne umenie, najmä v cirkusovej oblasti, flexibilný, spoločenský, vážny.

Preložené z oficiálnej výzvy ICYE Swiss.

V prípade záujmu pošli Lenke Hruškovej svoje CV a motivačný list na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Pozrite si aj Instagram Ton sur Ton.

foto koniec

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: