habitat for humanity instaMiesto: Lisburn, Severné Írsko

Začiatok: október

Deadline: 24. septembra

Dĺžka projektu: 12 mesiacov

Typ projektuEurópsky Zbor Solidarity 

Náklady: poistenie, cestovné, ubytovanie, strava, vreckové a kurz angličtiny počas celého projektu financované EÚ 🇪🇺

Vratná záloha: 50 euro KERIC(Boarding pass, účtenky)

Téma: Široká škála aktivít v Habitat ReStores: maloobchodné operácie vrátane zákazníckych služieb, zhromažďovania darov, zobrazovania, cien, podpora správcu skladu v obchode

Strava, ubytovanie a transport: Dobrovoľníci budú žiť v spoločnom ubytovaní v mestách, kde sa nachádzajú ReStores. Každý dobrovoľník bude mať vlastnú spálňu a spoločnú kuchyňu, obývačku a kúpeľňu. Dobrovoľníci si kúpia a uvaria vlastné jedlo - výdavky pokryjú náklady na jedlo. Dobrovoľníci budú v prípade potreby využívať verejnú dopravu a výdavky pokryjú cesty autobusom/vlakom na miesto výkonu práce. Presné detaily budú potvrdené bližšie k času.

Koordinátor: Bryson Charitable Group

Organizácia: Habitat ReStore

Habitat ReStore je centrom našej práce, spájajúcim lokálne a globálne. Predaj darovaných nových a použitých stavebných a domácich stavebných materiálov slúži tisícom rodín, ktoré potrebujú pomoc pri nízkych nákladoch na zlepšenie svojich domovov, a odvádza tony materiálu zo skládky. ReStore poskytuje úmyselné dobrovoľnícke príležitosti a získava finančné prostriedky na vybudovanie nádeje a domova po celom svete.

Popis projektu: 

Dobrovoľníci Európskeho zboru solidarity sa zapoja do širokého spektra aktivít v Habitat ReStores v závislosti od schopností a záujmu dobrovoľníka a konkrétnych potrieb organizácie počas umiestňovania. Habitat ReStores sa nachádzajú v mestách Lisburn, Ballymena, Newtownards and Newry. To by zahŕňalo nasledujúce úlohy; maloobchodné operácie vrátane zákazníckych služieb, zhromažďovania darov, zobrazovania, cien, administratívnej podpory, skladovania v obchodoch ReStores. Mali by ste si uvedomiť, že práca je praktická a môže byť fyzicky náročná. Existuje príležitosť zapojiť sa do pomoci pri školení a podpore pre dobrovoľníkov s poruchou učenia, poranením mozgu a osôb s problémami duševného zdravia. Počas umiestnenia môže byť tiež príležitosť zapojiť sa do širšej práce programu Habitat for Humanity, aj keď to závisí od obmedzení týkajúcich sa Covid-19; to môže zahŕňať činnosti, ako je pomoc pri práci školy alebo pomoc pri zvyšovaní povedomia o organizácii.

Školenie počas činnosti:

Dobrovoľníci po príchode absolvujú úvodné školenie - to bude zahŕňať orientáciu na miestnu oblasť, ako aj na ReStore. Toto školenie bude zahŕňať „Pochopenie biotopu“, zdravie a bezpečnosť, zákaznícky servis a všeobecné informácie o dobrovoľníkoch. V závislosti od úlohy dobrovoľníka bude poskytnuté ďalšie školenie špecifické pre úlohy, ktoré dobrovoľník vykonáva. Počas celého stáže bude s dobrovoľníkom prebiehať školenie a rozvoj. V prípade zistenia konkrétnych potrieb školenia sa zorganizuje dodatočné školenie.

Profil účastníka:

Hľadáme dobrovoľníkov s dobrou úrovňou angličtiny, ktorí chcú pracovať ako tím. Naši dobrovoľníci musia byť flexibilní a dobrí vo využívaní svojej iniciatívy. Našich dobrovoľníkov musí baviť práca s inými ľuďmi všetkých vekových skupín, pohlavia, pôvodu a schopností. Máme záujem aj o dobrovoľníkov, ktorí majú zručnosti v oblasti sociálnych médií a marketingu, ako aj o tých, ktorí majú schopnosti uľahčovať skupinovú prácu. Kľúčovou kvalitou našich dobrovoľníkov je ochota učiť sa.

Prihlášku môžete vyplniť na offiálnej vízve organizácie. V prípade záujmu a pre viac info napíš Lenke Hruškovej na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Preložené z officiálnej výzvy koordinujúcej organizácie Bryson.

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: