Pozdravujem Maailmanvaihto - ICYE Fínsko!

S radosťou vás informujeme, že máme nové otvorené pozície pre dobrovoľníkov ESC na štyroch miestach vo Fínsku. Doby dobrovoľníctva sú buď 10 mesiacov, alebo 12 mesiacov.

Na našom webe nájdete úplné opisy, pokyny na použitie a formulár žiadosti o ESC od spoločnosti Maailmanvaihto. Bolo by úžasné, keby ste mohli šíriť informácie o týchto pozíciách. Posledný termín na podanie žiadosti je 25. apríla 2021.

Upozorňujeme, že prijímame iba žiadosti mladých ľudí, ktorí vyplnili formulár žiadosti o HSR Maailmanvaihto, a že kvôli krátkemu začiatočnému harmonogramu v súvislosti s nedávnymi časmi vybavovania žiadostí o povolenie na pobyt sú tieto miesta otvorené iba pre kandidátov, ktorí nepotrebujú povolenie na pobyt do Fínska.

Inak sú tieto pozície otvorené pre mladých ľudí z ktorejkoľvek vysielajúcej organizácie. Partnerov si vyberáme podľa vybraných dobrovoľníkov. Tešíme sa, až si prečítame prihlášky vašich dobrovoľníkov! K tomuto e-mailu je pridaný obrázok s grafikou, ktorý môžete použiť pri šírení správy mladým ľuďom, ktorí majú záujem.

Dostupné dobrovoľnícke príležitosti pre ESC:

1) KISÄLLI-HARJULANMÄKI (12 mesiacov - 9.8.2021 - 8.8.2022, 2 dobrovoľníci) má dve hlavné aktivity: opatrovateľský dom s názvom „Harjulanmäki“ pre ľudí s mentálnym postihnutím a workshop s názvom „Kisälli“, ktorý poskytuje umenie a prácu terapia pre ľudí so zdravotným postihnutím.

2) MYLLYLÄHDE (12 mesiacov - 2.6.2021 - 1.6.2022, 2 dobrovoľníci) je dedinská komunita poskytujúca ubytovanie a pracovné aktivity pre dospelých so špeciálnymi potrebami.

3) LEHTIMÄKI FOLK HIGH SCHOOL (10 mesiacov - 9.8.2021 - 8.6.2022, 2 dobrovoľníci) je internátna škola pre mládež a dospelých so špeciálnymi potrebami.

4) SEURAKUNTAOPISTO - CIRKEVNÁ VÝCVIKOVÁ KOLEKCIA (10 mesiacov - 9.8.2021 - 8.6.2022, 2 dobrovoľníci) je súkromná vzdelávacia vzdelávacia inštitúcia vedená spoločnosťou Kirkkopalvelut.

Všetky popisy projektov si môžete pozrieť na našej webovej stránke: https://maailmanvaihto.fi/en/volunteer-in-finland/esc-available-projects

(preložené z Google translate, za chyby v slovenčine sa ospravedlňujem)

Finland ESC

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: