ESC italy san cristoforo

esc logo skMiesto: San Cristoforo al Lago, Taliansko

Začiatok: apríl 2021

Deadline: čo najskôr

Dĺžka projektu: 7 mesiacov

Typ projektu: Európsky Zbor Solidarity 

Vek dobrovoľníka: 18-30 rokov

Náklady: poistenie, cestovné, ubytovanie, strava, vreckové financované EÚ 🇪🇺

Vrátna záloha: 50€ KERIC (Boarding pass, účtenky)

Téma: sociálne začlenenie, blahobyt, vodné športy

Ubytovanie: Bývať budete v dvojlôžkovej izbe v spoločnom byte s práčovňou a plne vybavenou kuchyňou s možnosťou varenia. Zdieľate byt s ďalšími dobrovoľníkmi.

Organizácia: The Archè Social Cooperative Society

The Archè Social Cooperative Society bola založená v roku 2005 v Trente a jej cieľom je zlepšiť začlenenie a kvalitu života krehkých ľudí pomocou rôznych športových postupov, najmä vonku a vo vode. Šport je v misii Archè predovšetkým v službách ľudí so zdravotným postihnutím pri realizácii ich pocitu vlastnej efektívnosti a sebaúcty, pri zvyšovaní ich psychomotorických schopností a pri podpore klasických terapeutických ciest, ktoré vedú verejné i súkromné. inštitúcie.

Arché každý rok víta asi 1 500 ľudí a viac alebo menej 40 družstiev alebo združení, ktoré ponúkajú svoje služby prostredníctvom plachetníc, veslovania, surfovania na SUP, kanoistiky / kajaku a špecifických vzdelávacích aktivít v rámci školy mimo školy. Cesta spoločnosti Archè začína v roku 2007 športom plavby po jazere Garda počas letnej sezóny, ktorá zahŕňa rôznych druhov ľudí (deti, staršie osoby a osoby so zdravotným postihnutím) a ponúka rôzne zážitky podľa potrieb používateľa.

V roku 2012 Archè zahájila novú činnosť, ktorá zostala vo svete outdoorových športov súvisiacich s vodou: Stand Up Paddle Surf (SUP) v Ekon Center na jazere Caldonazzo. Tam v priebehu rokov spoločnosť Archè vyvinula špecifickú metódu práce s ľuďmi s poruchou autistického spektra vďaka spolupráci s univerzitou v Trente (katedra psychológie a kognitívnych vied) a veronskou univerzitou (katedra vedy o športe) a predstavila nové vodné športy.

V súčasnosti, od septembra do júna, Archè pracuje so školami a rodinami, na udržiavaní vzťahov s ľuďmi s poruchou autistického spektra a na podporu študentov s rôznymi ťažkosťami. Pedagógovia spoločnosti Archè pracujú v triedach a - popoludní - vonku, pričom používajú rôzne druhy aktivít na zlepšenie sebaúcty a sebadôvery.

WEB organizácie: ---

Popis projektu:

Projekt „All Inclusive Lake“ je projekt Archè pre mladých dobrovoľníkov, ktorého cieľom je ponúknuť mladým ľuďom skúsenosti s konkrétnym ľudským rastom. Môžu sa prostredníctvom pracovných skúseností a navrhovaného školenia zapojiť do mnohých rôznych vzťahov s ľuďmi so špeciálnymi potrebami a s miestnou sociálnou sieťou, do ktorej bude projekt zaradený.

Cieľom projektu je umiestniť mladých ľudí do mimoriadne rozmanitého kontextu so vzdelávacím zameraním na blahobyt a rast ľudí so zdravotným postihnutím alebo slabými osobami, či už sú to deti, mladí alebo starší ľudia. Archè v zásade pomáha dobrovoľníkom rozvíjať sociálne zručnosti prostredníctvom vodných športov.

Archè SCS rozvíja svoje programy vďaka príspevku bohatej siete partnerov. Tieto predmety s heterogénnymi a komplementárnymi schopnosťami sú:

  • Čo sa týka zdrojov výskumu, ODFlab (Observation Diagnosis and Training Lab) z Katedry psychológie a kognitívnych vied Univerzity v Trente.
  • APS NuoveRotte, za to, čo sa týka pomoci dobrovoľníkov v celej organizácii
  • Niektoré miestne organizácie (viac ako 40 sociálnych družstiev a združení ročne), ktoré pracujú s ľuďmi so zdravotným postihnutím a deťmi alebo tínedžermi so sociálnymi a rodinnými problémami.
  • Školy v provincii Trident, od základných až po stredné školy, sú partnermi spoločnosti Archè ScS a poskytujú výchovnú podporu krehkým študentom
  • Sociálna služba spolupracuje s Archè SCS na vytváraní najlepších ciest pre niektorých tínedžerov s ASD

V Infopacku nájdeš všetko info o projekte.

V prípade záujmu nám napíšte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: