infografika taliansko altamura

esc logo skMiesto: Altamura, Taliansko

Začiatok: 1. marca 2021

Deadline: nie je

Dĺžka projektu: 3 týždne

Typ projektu: Európsky Zbor Solidarity 

Náklady: poistenie, cestovné, ubytovanie, strava 120e na tri týždne a vreckové 5e na deň počas celého projektu financované EÚ 🇪🇺

Vrátna záloha: 50 euro KERIC (Boarding pass, účtenky)

Téma: Sociálne výzvy

Ubytovanie: spoločný byt

Organizácia: LINK

WEB organizácie: https://linkyouth.org/

La nostra pagina Facebook  Il nostro profilo Instagram  Il nostro canale YouTube

Popis projektu: Dobrovoľník sa bude podieľať na vytváraní a zdieľaní turistických trás medzi rôznymi historickými miestami v národnom parku Alta Murgia s medzinárodnou komunitou dobrovoľníkov.

2 km od srdca Altamury začína národný park Alta-Murgia. Dobrovoľnícky projekt umožní miestnej a globálnej komunite bezplatne objavovať všetky trasy, ktoré spájajú historické a pozoruhodné miesta v okolí národného parku.

Pre vytvorenie možných trás a ich zdieľanie s komunitou bude mať dobrovoľník na starosti svoju skupinu. Budú:

  • Objavovať a chodiť po okolí národného parku okolo východiskového bodu: „la Masseria Asfodelo“, čo je historická farma,
  • Používať mapy; lokalizovať, sledovať a hlásiť možné trasy okolo historických a pozoruhodných miest,
  • Vyhodnocovať záujem o trasy a opisovať trasy podľa miest, ktoré sa majú objaviť, vložiť, pridať, dokončiť vybudované trasy v rámci open source softvéru a zdieľať ich s komunitou. – toto by som rozdelila na ďalšiu odrážku:
  • dokončovať vybudované trasy v rámci open source softvéru a zdieľať ich s komunitou

Agriturismo Asfodelo photos Exterior Agriturismo Asfodelo Masseria Asfodelo

Profil dobrovoľníka: od 18 do 30 rokov, oboznámený s používaním počítača, internetu a správou sociálnych sietí. Oceňujeme tiež schopnosti produkcie fotografií, videa a audia a ich úpravy. Dôležitou vlastnosťou je flexibilita, nadšenie a vôľa pracovať a experimentovať v neustále sa meniacich kontextoch, so základnými znalosťami anglického alebo talianskeho jazyka. Pri týchto činnostiach bude musieť dobrovoľník veľa chodiť aj na veľké vzdialenosti, takže je nevyhnutné, aby sa rád pohyboval a bol vonku.

V Infopacku nájdeš všetko info o projekte.

Viac info na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: