O nás

logo keric

KERIC je nezisková mimovládna mládežnícka organizácia, ktorá pracuje s deťmi a mládežou vo veku 7 - 30 rokov, ale i s dospelými z regiónu Kysuce. Ponúkame rôzne aktivity s medzinárodnou dimenziou, ktoré rozvíjajú osobnosť detí a mladých ľudí a líšia sa na základe potrieb jednotlivcov a skupín. Snažíme sa o spojenie nášho regiónu Kysuce s Európou a postupne s celým svetom.

 

bulb

KERIC založili vo februári roku 2003 Mirka Petríková a Ivka Hrušková ako reakciu na potreby lokálnej mládeže. Deti tu získali možnosť doplniť si vzdelanie v anglickom jazyku aj alternatívnym spôsobom. Jednou z počiatočných misií bolo aj informovať o výhodách vstupu Slovenskej republiky do Európskej únie - preto názov Kysucké Európske Informačné Centrum, čiže KERIC.

 

young peoplePostupne sa KERIC vyvíjal a do jeho portfólia pribúdali ďalšie a ďalšie možnosti ako rozvíjať svoju osobnosť nielen pre miestnych obyvateľov, ale aj zahraničných dobrovoľníkov. Desiatky mladých ľudí využívajú možnosť vycestovať a zažiť jedinečné zážitky v krajinách celého sveta. K nám do Čadce zasa zavítajú každý rok dobrovoľníci, ktorí sprostredkúvajú svoju kultúru, zvyky a učia jazyky prostredníctvom zábavných aktivít. Aktuálne o dobrovoľníctve ->

 

volunteeringDo sveta vysielame aj skupiny mladých ľudí od 13 do 30 rokov na medzinárodnú mládežnícku výmenu. Cieľom je, aby sa stretli s mládežníkmi z iných krajín, strávili spoločne nejaký čas (od 6 do 14 dní), spolupracovali počas aktivít a komunikovali spolu v cudzom jazyku. Týmto neformálnym spôsobom mladí ľudia získavajú nové skúsenosti, vedomosti aj kontakty.

 

teachingDlhodobo spolupracujeme so základnými a strednými školami na Kysuciach. Počas celého školského roka raz alebo dvakrát do týždňa dobrovoľníci zo zahraničia navštevujú školy a pomáhajú žiakov a študentov motivovať a vzdelávať najmä na hodinách cudzích jazykov.

 

workshopsOkrem toho pre lokálnu mládež usporadúvame aj pravidelné vzdelávacie aktivity ako workshopy na pútavé témy, víkendovky, webináre s hosťom, kreatívne dielne pre školské kluby a veľmi obľúbené Medzinárodné Vianoce. Počas online výučby sme pre deti pripravili virtuálne Escape rooms.

 

languageKaždý rok otvárame jazykové kurzy pre rôzne vekové kategórie, ktoré vedú naši zahraniční dobrovoľníci spolu so slovenskými lektormi. Na týchto hodinách prostredníctvom interaktívnych aktivít prekonáte obavy z komunikácie, zlepšíte si slovnú zásobu, gramatiku a spoznáte kultúru krajín našich dobrovoľníkov. Už mnohí sa u nás naučili po anglicky, nemecky, taliansky, španielsky, portugalsky, francúzsky či rusky a, samozrejme, aj slovensky. Viac informácií a rozvrh hodín ->

 

summer campsKaždé leto organizujeme tábory pre deti od 7 do 16 rokov. Medzinárodný tím vedúcich, intenzívne zážitky s rovesníkmi v prírode, plno atraktívnych činností, radosti a príjemná nálada - toto všetko im dáva možnosť spoznať lepšie samých seba a rozvíjať svoj potenciál. Ponuka táborov ->

 

love

Medzi naše doterajšie aktivity patria aj počítačové kurzy, školenia, semináre, workshopy a klubové aktivity s rôznorodou tematikou pre celý svet. 

Všetko, čo robíme nás baví. Neustále sa učíme a prispôsobujeme sa novým podmienkam. Snažíme sa dopĺňať to, čo v spoločnosti chýba, má zmysel a pomáha ľuďom uskutočniť ich predstavy a napĺňať ich potreby. Vytvárame priestor pre mladých, aby sa mohli vyjadriť a realizovať. Kreatívne a otvorene diskutujeme aj o témach, o ktorých sa veľa nehovorí. Každá prekážka nás posúva ďalej a tak spoločne rastieme. 

Budeme veľmi radi, keď sa k nám pridáte 

Váš KERIC tím