interview nicolo-converted-page-001 2

Je to úplne iné miesto v porovnaní s ostatnými dvoma, ale myslím si, že pri výbere by mal mať prioritu projekt, nie miesto. Som rád, že som na Slovensku, pretože je to menej známa krajina a život tu mi dáva možnosť preskúmať ju hlboko. Pravdepodobne bez tejto dobrovoľníckej skúsenosti by som tieto miesta ako turista nikdy nenavštívil.

Vedeli ste niečo o Slovensku, než ste sem prišli?

Nie príliš: kde sa nachádza, hlavné mesto, niečo o histórii minulého storočia, že v zime je zima a najobľúbenejším športom je ľadový hokej. A konečne som futbalový fanúšik, takže som niektorých hráčov poznal a bohužiaľ som si spomenul na víťazstvo národného tímu proti Taliansku na majstrovstvách sveta 2010.

Aké najkrajšie miesto ste doteraz navštívili a čo by ste ešte chceli vidieť?

Je to ťažká voľba, pretože ma prekvapilo niekoľko miest: Vysoké Tatry, Oravský hrad, Liptovská Mara, Eko-dedina na Sekieri, Malá Fatra a mestečko Kremnica. V nasledujúcich mesiacoch by som rád navštívil Banskú Štiavnicu, Banskú Bystricu a Košice.

nico on the field

Ako pokračuje tvoj slovenský jazyk? Existujú nejaké ťažké slová, o ktorých neviete, ako ich vysloviť?

Ďalšia otázka...? Dobre, aspoň po šiestich mesiacoch už nerobím chyby, keď čítam c a č. Okrem toho môžem povedať a rozumiem niektorým užitočným slovám a malým vetám na komunikáciu v reštauráciách a v škole. Niekedy potrebujem čas, aby som pochopil, ako sa nové slová vyslovujú s mnohými spoluhláskami. V talianskom jazyku sa viac používajú samohlásky a je ťažké nájsť slová s viac ako tromi spoluhláskami ako „zmrzlina“ alebo „srdce“.

Môžete mi povedať niečo o svojej kultúre?

Myslím si, že už veľa viete o talianskej kultúre, ale chcem vám poskytnúť tri prísne údaje o našej kuchyni, jednej z najoceňovanejších na svete:

  • V Taliansku je zakázané jesť pizzu s ananásom alebo plniť ju iným druhom korenia.

  • Každá omáčka musí byť kombinovaná s konkrétnym druhom cestovín. V Taliansku nemôžete bolonskú omáčku dávať na špagety (špagety alla bolognese neexistujú!), Ale iba na lasagne, tagliatelle alebo maccheroni. Rovnako nejeme tagliatelle ani lasagne s paradajkovou omáčkou.

  • V cestovinách alla carbonara sú iba vajíčka, slanina a syr Parmigiano alebo pecorino. Ak si chcete dať trochu smotany, nemôžem vám v tom zabrániť, ale nepomenujte svoje jedlo „carbonara“!
    Odporúčam vám tiež vyskúšať aperitív: dajte si pohár vína, piva alebo nealkoholického nápoja a pred večerou ho ochutnajte s jedlom na prst. Zvlášť v lete je to dobrý spôsob, ako začať večer. Ak prídete na nejaké krásne pláže v Taliansku, môžete si dať aperitív, porozprávať sa s priateľmi a sledovať západ slnka. A koniec koncov spolu v reštaurácii jesť ryby alebo cestoviny s morskými plodmi!

nico reading a map

Odporučili by ste dobrovoľníctvo mladým ľuďom na Slovensku?

Samozrejme, odporučil by som to. Vďaka dobrovoľníctvu máte možnosť zdokonaliť sa v oblasti, ktorá vás zaujíma najviac a zároveň žiť obklopení milými ľuďmi z rôznych krajín a rôznych kultúr. Po šiestich mesiacoch mám napríklad nové znalosti nielen o Slovensku, ale aj o miestach, odkiaľ pochádzajú ďalší dobrovoľníci: ochutnal som jedlo z rôznych kútov sveta, naučil som sa hovoriť „na zdravie“ v mnohých jazykoch a zistil som, že zvyky a zvyky, ktoré som predtým nepoznal. V neposlednom rade môžete cestovať v krajine, ktorá vás hostí, a v susedných krajinách Čo

Čo by ste odkázali mladým ľuďom, ktorí možno nevedia, ako ďalej?

Povedal by som im, aby skúsili takú skúsenosť, pretože je to dobrý spôsob, ako si lepšie uvedomiť plány do budúcnosti alebo sa len zbaviť niektorých strachov, ktoré všetci máme, keď premýšľame o neznámom: po nejakom čase v novom miesto, s novými ľuďmi a novými povinnosťami, uvedomíte si, že nie je nemožné postaviť sa zoči -voči tomu, čo vás môže na začiatku vystrašiť

Čo vám dalo dobrovoľníctvo? Myslíte si, že vás to zmenilo? Alebo že ste sa rozvíjali profesionálne a osobne?

V prvom rade mi dobrovoľníctvo dalo možnosť osobného rastu, pretože som prvýkrát na dlhší čas opustil svoju krajinu a žil som s ľuďmi z rôznych kultúr a prostredí. Naučil som sa ich rešpektovať, vzťahovať sa k nim a čeliť ťažkostiam, ktoré spolužitie môže vytvárať. Profesionálne mi môj dobrovoľnícky projekt dal príležitosť zlepšiť sa v angličtine a učiť a učiť sa rôzne jazyky prostredníctvom neformálnych vyučovacích metód, ktoré mi pomohli rozlíšiť a zlepšiť hodiny taliančiny a angličtiny. Konečne som po tejto skúsenosti tiež sebavedomejší a bohatší na znalosti získané od skvelých ľudí, ktorých som stretol. Určite nikdy nezabudnem na deti, ktoré so mnou strávili počas celého roka nádherné chvíle a prinútili ma cítiť sa ako V.I.P, ktorá si pýta podpisy a fotografuje sa so mnou.

Google translate z anglickej verzie článku

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: