Potom jedli sme bretonsky lokše, palacinky a tancovali sme naše tanec. To nebolo jednoduche ale všetci skusili,a uz to išlo ! To bola vesela atmosfera a skor to vyzeralo ako naše « fest-noz » , bretonsky festival

Všetci dali pozitivnu energiu, a 2 hodini v kericu vyzeralo ako bretonska noc !! Pokiaľ si chcete text prečítať aj v slovenskej slovenčine, kliknite na celý článok

 

17. mája bola v KERICu bretónska atmosféra. Počúvali sme more, videli sme film, ako to vyzerá v Bretónsku. Ale v Čadci pršalo, tak sme mali podobne počasie ako v tomto Francúzskom regióne. Bretónsko je vo Francúzsku, a ukázali sme ako bretónski ľudia žijú, čo jedia a ako tancujú.

Učili sme sa nejaké bretónske slová, a naše typické výrazy. Napríklad, ak v Bretónsku prší stále, tak povieme - veľa krát za deň je pekné počasie, pretože v Bretónsku prší stále a keď 5 minút neprší už sa radujeme z pekného počasia.

Potom sme jedli bretónske lokše, palacinky a tancovali sme naše tance. To nebolo jednoduché, ale všetci skúsili, a už to išlo ! To bola veselá atmosféra a skôr to vyzeralo ako naše « fest-noz » , bretónsky festival.

Všetci dali pozitívnu energiu, a 2 hodiny v Kericu vyzerali ako bretónska noc !!