Hostitelske rodiny mentori insta webStačí vedieť trochu po anglicky a mentorom môžeš byť práve ty a hostiteľská rodina môže byť práve tá tvoja alebo aj susedova.    Poďme po porade a povedzme si trochu o týchto dvoch aktivitách.

KERIC, ako jedna z mála organizácii, poskytuje dobrovoľníkom ku svojej dobrovoľníckej službe aj hostiteľskú rodinu. Je to veľmi jednoduché, prvé momenty pre dobrovoľníka nie sú s nami s ľudmi z KERICu, ale s hostiteľskou rodinou. Tá ho počká na stanici a ubytuje ho na týždeň u seba doma. Mala by ho prijať ako svojho vlastného a ukázať mu trochu ako žijú Slováci. Ani nemusíte vedieť príliš dobre po anglicky. V dnešnej dobe majú všetky smartphony prekladače a tatko má prekladač teba, mladší článok rodiny.


Mentor môže byť ktokoľvek, kto vie trochu po anglicky. Mal by to byť taký, kamarát v krajine. Keď ide von, zavolá z času na čas so sebou aj dobrovoľníka. Ukáže mu mesto, okolie, zoberie ho možno aj na zábavu. Poradí a pomôže keď treba. Je super byť mentorom, človek sa naučí veľa o zvykoch a krajine dobrovoľníka, no najmä si vytvorí neskutočne silné priateľstvo, ktoré trvá.
Našiel si sa v jednej alebo aj v oboch týchto aktivitách?

Neváhaj a napíš nám na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..