ruguaj ako krajina Južnej Ameriky je ideálnym miestom na jej spoznávanie - nájdete tam všetko pre tento kontinent typické:
architektúra z dôb kolonizácie a bezzubí starci na prahu ich dvier, moderné štvrte telenovelských krások a nagelovaných chuanov, tango, salsu, pláže, pravé politické nadšenie a ovocné, zeleninové a rybie trhy a veľa veľa veľa hovädzieho mäsa......
Stráviť rok v Uruguaji a odtrhnúť sa od slovenskej reality, rodiny, kamarátov a práce je jednoduché rozhodnutie, pretože najprv si človek neuvedomuje čo robí a kým si to uvedomí, už je naspäť doma. Čas beží rýchlo najmä vďaka novým stretnutiam a priateľstvám, bez ktorých je nepredstaviteľné žiť kdekoľvek na svete. Mala som šťastie spoznať ľudí výnimočných a otvorených, s ktorými sme dokonca zdieľali rovnaký zmysel pre humor, a tak sa naše priateľstvá za rok dostali na úroveň niektorých, ktoré som si nechala tu doma. Byť EVS v tejto krajine je dosť o ničom - nadviažeš priateľstvá, skamarátiš sa s deckami, predavačmi, susedmi a psami a až keď si doma si uvedomíš, že je to sakra ďaleko!