Nepál, Kostarika, Čína, Uruguaj, Taliansko, Moldavsko, Brazília, Ghana, Holandsko Francúzsko – nie j

Účasť na medzinárodných projektoch má hlavný dôvod ten, aby sme boli schopní ponúknuť vám rôzne možnosti vycestovania a získavania nových pracovných, kultúrnych a jazykových skúsenosti. Na rok 2014 už máme podporené projekty do viacerých európskych, ale aj mimo európskych krajín. Môžeme vyslať dobrovoľníkov za finančnej podpory z Európskej únie programu Mládež v akcii do Nepálu od februára 2014, od marca do Kostariky, Číny, Uruguaja, Talianska, Moldavska. V máji môže niekto odcestovať za novými skúsenosťami do Brazílie, v júni do Ghany a v septembri do Holandska a  Francúzska.

Ešte pred Vianocami by sme sa mali dozvedieť, či nám bol schválený projekt, v rámci ktorého budeme môcť vyslať mladých Slovákov do Vietnamu, Ugandy, Brazílie, Indie, Portugalska. Vidíme, že možnosti na získavanie nových skúseností sú. Pokiaľ máte chuť zažiť niečo nové, spoznať novú krajinu, naučiť sa nový jazyk, spoznať nových ľudí, stačí sa len rozhodnúť a prísť do KERICu na niektoré z informačných stretnutí, kde sa dozviete viac. Najbližšie je 9. 12. o 15:00. Potom možno budeme môcť podobný príbeh ako opisujeme nižšie, napísať aj o vás

Keď píšeme do novín o ľuďoch z KERICu, väčšinou vám predstavujeme našich zahraničných dobrovoľníkov. Ale KERIC, to sú najmä mladí ľudia z Čadce, ktorí nám pomáhajú s aktivitami, sú kamarátmi našich zahraničných hostí, tvoria pomyselný most medzi zahraničím a Čadcou.

AKTUALITY

Informačné stretnutie o EDS

 

24.01. o 10:00

 

Každý, kto uvažujete o tom, že sa stanete dobrovoľníkom, príďte na stretnutie a získate podrobné informácie o EDS a aktuálnych projektoch všade vo svete. Teraz napr. o projektoch vo Fínsku, v Taliansku, v Nemecku, vo Švajčiarsku a mimo EÚ - Afrika, Brazília, Hodnuras, Kolumbia.

 

KERIC na facebooku

 

Podrobnosti o našich akciách nájdete aj na facebookovej KERIC stránke

ICYE logo original maleeurodeskkysuce-online