Ako vznikali rôzne tábory

Keď nám začalo byť málo, mať jeden tábor za rok, pridali sme druhý. Ten sa často mení. Najskôr to boli Mladí žurnalisti na Makov Kasárne a v Rajeckej Lesnej, pribudli denné tábory. V roku 2010 pribudol Boj o prežitie, v ktorom už prežilo štyrikrát spolu okolo 100 detí.

Pre staršie deti a mladých organizujeme Splav Hrona už od roku 2006. Tento rok pôjdeme na Hron 7 krát a už sme spravili vodákov zo 150 detí a dúfam, že to nezarieknem, ale bez jediného úrazu. Posledné roky k témam našich táborov pribudol tanec, pretože máme v tíme nadšenú tanečníčku Lenku, ktorá svojou láskou k tancu infikuje aj deti v tábore.

Angličtine sa v KERICu venujeme dlho a rôzne. Na všetkých táboroch sú vedúci aj zo zahraničia a cieľom je, aby si deti zvykali na používanie angličtiny v každodennom živote. Zatiaľ bola angličtina na našich táboroch iba cestou ako sa dohovoriť, nebola hlavnou témou. Od minulého roku sa do nášho táborového tímu pridala aj Ivka, ktorá sa snaží vniesť do tém táborov angličtinu, ako niečo, s čím môže byť zábava.

Takže keď sa mám obzrieť do histórie, tento rok je jedenásty rok, keď v lete organizujeme tábory a bolo ich viac ako 40 na Makove, Zákopčí, Veľkej Rači, Kolároviciach, Ochodnici, Prenčove, Rajeckej Lesnej...

AKTUALITY

Informačné stretnutie o EDS

 

17.5. o 10:00 v KERICu

 

Každý, kto uvažujete o tom, že sa stanete dobrovoľníkom, príďte na stretnutie a získate podrobné informácie o EDS a aktuálnych projektoch všade vo svete. Teraz napr. o projektoch vo Fínsku, na Islande, v Indonézii, v Portugalsku, v Španielsku, v Rakúski, vo Švajčiarsku a iné.

 

KERIC na facebooku

 

Podrobnosti o našich akciách nájdete aj na facebookovej KERIC stránke

ICYE logo original maleeurodeskkysuce-online