Projekt na podporu podnikania mladých

Holland

Akí podnikaví sú mladí ľudia na Slovensku, v Taliansku, Anglicku, Holandsku, Litve a Rumunsku? Chcú sa po skončení školy hneď zamestnať alebo zvažujú aj otvorenie si vlastnej firmy? Ak áno, aká je motivácia a očakávania?

Ak nie, aké sú dôvody? Takéto a podobné otázky sme diskutovali tento víkend na stretnutí s odborníkmi v rámci projektu Ideas Into Action v Leeuwarden, v Holandsku.Jeho cieľom je vytvoriť konkrétne nástroje na zaktivizovanie mladých ľudí v jednotlivých krajinách, ich motiváciu a podporu pri otvorení si vlastnej firmy. Naše návrhy na podporu podnikavosti mladých ľudí priamo na stretnutí pripomienkovali začínajúci podnikatelia z holandského podnikateľského inkubátora.

Partnermi projektu sú organizácie s dlhoročnou skúsenosťou v oblasti podnikania, vzdelávania mladých a tiež firmy poskytujúce priestor mladým podnikateľom. Pre KERIC je to nová skúsenosť a rozšírenie oblasti podpory mladým ľuďom.

AKTUALITY

Informačné stretnutie o EDS

 

12.4. o 10:00 v KERICu

 

Každý, kto uvažujete o tom, že sa stanete dobrovoľníkom, príďte na stretnutie a získate podrobné informácie o EDS a aktuálnych projektoch všade vo svete. Teraz napr. o projektoch v Indii, V Bolívii, v Ecuadore, v Argentíne, vo Fínsku, na Islande, v Indonézii, v Mjarmansku, v Hondurase, na Filipínach, v Portugalsku

 

KERIC na facebooku

 

Podrobnosti o našich akciách nájdete aj na facebookovej KERIC stránke

ICYE logo original maleeurodeskkysuce-online